Skróty klawiszowe:

NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ W RUDKACH W SZKOLE PARTNERSKIEJ W IZMICIE W TURCJI

Strona główna » Aktualności » NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ W RUDKACH W SZKOLE PARTNERSKIEJ W IZMICIE W TURCJI

wielkość tekstu: A | A | A

NAUCZYCIELE ZESPOŁU SZKÓŁ W RUDKACH
W SZKOLE PARTNERSKIEJ W IZMICIE W TURCJI

W RAMACH PROJEKTU ERASMUS+ 2018-2020: MUSEUMHOLICS

 

W dniach 11-15 listopada 2019 r. w urokliwym tureckim mieście Izmicie odbyło się czwarte spotkanie przedstawicieli szkół partnerskich w ramach projektu Erasmus+ 2018-2020: Museumholics. Zespół Szkół w Rudkach reprezentowali nauczyciele: wicedyrektor szkoły – p. Bożena Jop, szkolny koordynator projektu – p. Marzena Kozłowska, p. Aneta Kluzek oraz p. Iwona Zarosa. Na spotkanie przybyli również partnerzy z Hiszpanii, Litwy, Włoch i Rumunii.

W pierwszych dniach wizyty nauczyciele odwiedzili wiele pięknych muzeów oraz najważniejsze miejsca w stolicy Turcji - Stambule: Muzeum Archeologiczne, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Cisterna Basilica, Most Galata, plac Taksim oraz Grand Bazaar.

We wtorek wszyscy uczestnicy projektu udali się do Izmitu, gdzie znajduje się Szkoła Podstawowa „75.YIL CUMHURIYET ORTAOKULU”. Pierwszy dzień wizyty był uroczysty i wyjątkowy. Szkolna delegacja w odświętnych strojach powitała i poczęstowała przybyłych nauczycieli typowymi, narodowymi słodkościami Turkish Delight” i zaprosiła do zwiedzania szkoły. Goście zostali oficjalnie przywitani przez dyrektora oraz koordynatorów projektu, nauczycieli i uczniów tureckiej szkoły. Uczniowie we wspaniałym pokazie zaprezentowali kulturę, tradycje, muzykę i tańce Turcji. Dodatkową niespodzianką była degustacja tureckich dań przygotowanych przez nauczycieli, uczniów i rodziców.

Podczas kolejnych dni nauczyciele szkół partnerskich spotkali się z Panią Burmistrz, która z wyjątkową życzliwością podjęła wszystkich gości.  W miłej, przyjaznej atmosferze rozmawiano o wizycie w Turcji. Pani Burmistrz obdarowała każdego uczestnika drobnym upominkiem, natomiast nauczyciele Zespołu Szkół przekazali materiały promujące gminę Nowa Słupia. Wizycie towarzyszyły także lokalne media.

Podczas spotkania w Izmicie uczestnicy odwiedzili przede wszystkim wiele pięknych i ciekawych muzeów: Muzeum Techniki, Muzeum Papieru, Muzeum Ziemi, Muzeum Trzęsienia Ziemi oraz Planetarium.

Celem spotkania było nie tylko poznawanie muzeów, historii, tradycji oraz kultury kraju partnerskiego, ale przede wszystkim kontynuacja prac nad projektem, ocena dotychczasowych działań podjętych przez szkołę, a także planowanie wspólnych działań w związku z kolejnymi wizytami w Hiszpanii i we Włoszech.  

Wizyta w Turcji okazała się wyjątkową przygodą. Spotkania z uczniami szkoły, zwiedzanie ciekawych miejsc, integracja z partnerami projektu sprawiały, że wszystkim uczestnikom towarzyszyły ogromne emocje. Wszyscy byli pod wrażeniem gościnności, życzliwości, troski i ogromnego zaangażowania Tureckich gospodarzy. Te wspaniałe chwile zapadną na długo w pamięci.

Zapraszamy także do albumu zdjęć na stronie Zespołu Szkół w Rudkach:

https://zsrudki.edupage.org/album/#gallery/587

 

czytano: 339 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-11-20 07:53:59

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna