Skróty klawiszowe:

Wyjątkowe Spotkanie Wigilijne.

Strona główna » Aktualności » Wyjątkowe Spotkanie Wigilijne.

wielkość tekstu: A | A | A

Wyjątkowy czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wyjątkowy klimat i wyjątkowe życzenia… Za nami tradycyjne coroczne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi oraz Stowarzyszenie „Zdrowy człowiek Emeryk” . Tym razem spotkaliśmy się 18 grudnia 2019 roku o godz. 18.00 w Świetlicy w Nowej Słupi.

Honory Gospodarzy, pełnili Henryk Kowalczyk, Sławomir Świetlik oraz  Anna Moruś Mergalska.

Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz Andrzej Górnik, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior, Zastępca Burmistrza Włodzimierz Zaręba, Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Słupi Jerzy Roman, Radna Powiatu Kieleckiego, Dyrektor GOKSiT w Rudkach Agata Sałata.  Byli również z nami przedstawiciele sąsiednich gmin Skarbnik Miasta i Gminy Łagów Małgorzata Sitarz, Przewodnicząca MGKRPA w Łagowie, Kierownik MGOPS w Łagowie Ewelina Biesiada, Mariusz Łata członek MGKRPA, Przewodnicząca GKRPA w Waśniowie Janina Kamińska oraz Rady Gminy Waśniów Janusz Bugalski.

Zaproszenie do wspólnego kolędowania przyjęły również Grupa Wsparcia „Emeryk”, Grupa Wsparcia „Nadzieja”, przedstawiciele KGW „Paprotki” oraz  KGW „Modrzewianki”.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Andrzej Gąsior szczególnie ciepłe słowa wsparcia skierował do członków grupy AA, którym pogratulował wytrwałości w swoim postepowaniu oraz życzył z okazji nadchodących Świąt Bożego Narodzenia, pogody ducha, siły, życzliwości i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. Do życzeń dołączyli się także zaproszeni goście.

Szczególnym i niezapomnianym wydarzeniem wieczoru był wzruszający montaż słowno – muzyczny przygotowany przez Amatorski Teatr „Święty spokój”. Niejednemu z gości Wigilii łza zakręciła się w oku – być może ze względu na prawdziwość słów zawartych w wierszach i pastorałkach.

Po smacznej wieczerzy wigilijnej przygotowanej przez grupę wsparcia przyszedł czas na wspólne kolędowanie z KGW „Modrzewianki” oraz Panem Gustawem Jaworskim.

Naszą Wigilię zakończyła niespodzianka przygotowana dla jednego z członków Stowarzyszenia „Zdrowy człowiek Emeryk” Henryka Łosickiego, który obchodził swoje 60 urodziny. Był piękny tort, symboliczny prezent, śmieszny wierszyk oraz gromkie 100 lat od uczestników spotkania wigilijnego.

czytano: 655 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-12-24 08:51:18

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna