Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Sportowe Podsumowanie 2019 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi.

Strona główna » Aktualności » Sportowe Podsumowanie 2019 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Słupi.

wielkość tekstu: A | A | A

Odchodzący rok 2019 obfitował w ogromne sukcesy sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi, głównie siatkarskie. Nasza szkoła osiągnęła największy w gminie sukces sportowy jakim był udział w Finałach Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej . Zarówno drużyna  dziewcząt jak i drużyna chłopców prowadzona przez panią Renatę Jadwidzic w tym samym roku szkolnym znalazła się w Finale Wojewódzkim  Upragnione Finały stały się faktem. Poprzedzone były ogromną praca na treningach i zajęciach SKS naszych zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego.

Ale po kolei!!! Wszystko rozpoczęło się turniejem Towarzyskim w Łagowie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łagów dziewcząt i chłopców, gdzie zajęliśmy II miejsca. Było to przetarcie przed zawodami Gminnymi i kolejnymi szczeblami, aż do Finału Województwa.

Pod koniec lutego rozpoczęła się niezapomniana przygoda naszych siatkarzy, Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi była organizatorem Gminnych Zawodów w mini piłkę siatkową – roczniki młodsze i w piłkę siatkową – roczniki starsze. Obydwa turnieje odbyły się w Hali Sportowej w Nowej Słupi.  W rocznikach młodszych dziewczynki zajęły I miejsce a chłopcy II miejsce, w rocznikach starszych również dziewczynki zajęły I miejsce i chłopcy II miejsce.  Opiekę nad młodszą grupa sprawował pan Łukasz Kowalski a nad starszymi rocznikami pani Renata Jadwidzic.

Kolejny etap to już rywalizacja za poziomie powiatu. Młodsze dziewczyny brały udział w Finale Powiatu Kieleckiego w mini piłce siatkowej we Wzdole Rządowym, gdzie zajęły V miejsce. Roczniki starsze rywalizowały w Półfinałach Powiatu Kieleckiego, które Szkoła Podstawowa Nowej Słupi organizowała w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zakwalifikowali się do Finałów Powiatu w Piłce Siatkowej.

Finały Powiatu chłopców odbyły się w Chęcinach, gdzie rywalizowało siedem najlepszych drużyn z powiatu kieleckiego , nasi chłopcy zajęli tam II miejsce i tym samym zakwalifikowali się do półfinałów województwa. Finały Powiatu dziewcząt odbyły się w Hali Sportowej w Nowej Słupi, organizatorem była SP Nowa Słupia i nauczyciele wychowania fizycznego. Siatkarki rywalizowały wśród 10 najlepszych drużyn powiatu kieleckiego, okazały się bezkonkurencyjne zajmując I miejsce i zdobywając kwalifikacje do półfinałów województwa.

Obydwa Turnieje Półfinału Województwa Świętokrzyskiego, okazały się nie lada wyzwaniem bo Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi we współpracy WSZS w Kielcach była organizatorem tego przedsięwzięcia w kategorii dziewcząt i chłopców. Nauczyciele wychowania fizycznego i nasi sportowcy stanęli na wysokości zadania. Po profesjonalnie zorganizowanych zawodach dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi awansowały do Finału Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej.

Finał Województwa  w Piłce Siatkowej to już rywalizacja w gronie 9 najlepszych drużyn szkolnych w województwie świętokrzyskim. Dziewczęta reprezentowały naszą szkołę w Staszowie natomiast chłopcy w Busku Zdroju.  Jeszcze raz wielkie gratulacje dla naszych sportowców , niestety już absolwentów naszej szkoły, i dla pani Renaty Jadwidzic za tak ogromny sukces, poprzedzony godzinami treningów. Można by śmiało powiedzieć i nie skłamać, że Szkoła Podstawowa w Nowej Słupi siatkówką stoi!!!!!!!

Druga połowa roku to juz emocje nie związane z piłką siatkową. Rozpoczęliśmy turniejami w piłkę nożną na orliku, gdzie rywalizowały wszystkie szkoły z naszej gminy. Pierwszym był Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy w Nowej Słupi, gdzie nasi uczniowie grali  z wielkim zaangażowaniem pod okiem pana Łukasza Kowalskiego zajmując ostatecznie II miejsce.

Następnie nasi uczniowie w Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, rocznik 2007 i młodsze zakończył rywalizację na II miejscu, a rocznik 2005- 2006 również zajął II miejsceJ. Opiekunem drużyn był pan Łukasz Kowalski.

Na zakończenie roku 2019, nasi sportowcy wzięli udział w gminnych zawodach w tenisa stołowego w obydwu kategoriach wiekowych.

Podsumowując, działo się w 2019 roku w naszej szkole. Jeszcze raz serdeczne gratulacje i podziękowania dla naszych wspaniałych sportowców i nauczycieli wychowania fizycznego, pani Renaty Jadwidzic i pana Łukasza Kowalskiego. Czekamy na kolejne emocje i sukcesy w nowym 2020 roku.

czytano: 303 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2019-12-31 13:49:48

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"