Skróty klawiszowe:

A oni Cię nie poznają...

Strona główna » Aktualności » A oni Cię nie poznają...

wielkość tekstu: A | A | A

Przy wypełnionym po brzegi kościele odbył się 5 stycznia 2020 r., w Nowej Słupi, koncert noworoczny pod tytułem „A oni Cię nie poznają...”.

Zobaczyć można było trwające ponad godzinę widowisko przypominające historię Bożego Narodzenia, a usłyszeć przy tym można było najpiękniejsze kolędy i pastorałki. 

Organizatorzy tego dorocznego koncertu nie zawiedli. Jak zwykle chórzyści oraz aktorzy prezentowali się w pięknych strojach, a niepowtarzalną aurę koncertu tworzył nie tylko piękny śpiew, ale także kolorowe światła tworzące magię barw w otoczeniu ołtarza.

Obecni w świątyni widzowie byli świadkami kolejnych epizodów opisanych w Nowym Testamencie. Sceny z biblii przeplatane były kunsztownie dobranymi kolędami.

Wspaniałe stroje aktorów, piękny śpiew, muzyka i gra świateł sprawiały, że zgromadzeni w świątyni widzowie mogli się przenieść w czasie i przestrzeni. Powędrować oczyma wyobraźni do odległego o tysiące kilometrów Betlejem wprost do wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które stały się fundamentem naszej wiary.

Aktorzy po raz kolejny pokazali kunszt teatralny i talent wokalny. Gromkie brawa wieńczące niedzielny koncert w kościele w Nowej Słupi były jak najbardziej uzasadnione.

W koncercie w kościele w Nowej Słupi wystąpiło ponad 30 osób w tym dziewczęta tworzące Scholę Parafialną oraz chłopcy będący w Służbie Liturgicznej Ołtarza.

Doskonale w roli reżysera tegorocznego koncertu spelnił się ks. Adam Motyka przy ogromnym zaangażowaniu Pani Katarzyny Pietrzyk oraz Pani Magdaleny Rusieckiej, które wokalnie wspaniale przygotowywały "scholanki" do występu. Za nagłośnienie oraz efekty świetlne odpowiadał Wojciech Janus z Domu Kultury  w Rudkach.

Na zakończenie koncertu proboszcz parafii w Nowej Słupi ks. Andrzej Górnik gorąco i serdecznie podziękował wszystkim osobom współtworzącym to niezapomniane widowisko. Słów pochwał dla młodych artystów nie szczędzili również kolejni mówcy: Andrzej Gąsior - Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, Rafał Piasecki - Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Danuta Żebrowska - radna Powiatu Kieleckiego.

Miłą niespodziankę sprawił ks. Stanisław Bożętka (były wikariusz parafii), który nie tylko przyjął zaproszenie na finałowy koncert noworoczny, ale również podjął się roli jego dyrygowowania. 

 

czytano: 1142 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-01-05 19:11:11

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna