Skróty klawiszowe:

Laptopy, maseczki ochronne, dezynfektory trafiły do szkół.

Strona główna » Aktualności » Laptopy, maseczki ochronne, dezynfektory trafiły do szkół.

wielkość tekstu: A | A | A

 

 

Pragnę Państwa poinformować, że w ramach Konkursu Grantowego Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach pozyskałem kwotę 74.925,20 zł na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów. Gmina zakupiła 40 laptopów.

To już druga edycja Programu wsparcia uczniów w procesie zdalnej nauki – Zdalna Szkoła. W pierwszej edycji programu Gmina Nowa Słupia otrzymała kwotę 59.625,00 zł. Łącznie Miasto i Gmina Nowa Słupia zakupiło 75 laptopów za kwotę 134.550,20 zł.

W dniu 29 maja br. laptopy z zestawami słuchawkowymi już trafiły do wszystkich  szkół z terenu gminy. Zgodnie z założeniami Programu Grantowego sprzęt zostanie rozdysponowany dla najbardziej potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych, wybranych przez Dyrektorów Szkół, ale w porozumieniu z wychowawcami klas. Dyrektorzy szkół podpiszą z rodzicami umowy użyczenia sprzętu do czasu zakończenia nauki zdalnej.

- Jestem przekonany, że powierzony uczniom sprzęt przyczyni się do lepszego procesu realizowania podstawy programowej i nauczania. Pandemia koronawirusa, to dla nas wszystkich trudny czas, który wymaga zaangażowania i rozumienia potrzeb drugiego człowieka – podsumował akcję Zdalna Szkoła Andrzej Gąsior – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia.

Wizyta w szkołach była również okazją do przekazania maseczek ochronnych dla "ósmoklasistów" wg. projektu ucznia Jakuba Duś ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku, którego praca na projekt maseczki zwyciężyła w konkursie plastycznym „Bezpieczny egzamin dla ósmoklasisty”. Konkurs został ogłoszony przez Gminną Komisję Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi pod honorowym patronatem  Burmistrza Miasta i Gminy w Nowej Słupi oraz Rady Miejskiej w Nowej Słupi. Jakub Duś otrzymał w nagrodę namiot turystyczny oraz zestaw materiałów profilaktycznych. Natomiast w Konkursie Plastycznym „Bądź bezpieczny” praca Katarzyny Grudzień ze Szkoły Podstawowej w Jeleniowie uzyskała najwięcej „lajków” w głosowaniu na fb. W nagrodę Kasia otrzymała puzzle 1000 elementów. A szkoły biorące udział w konkursach zostały wyposażone w dezynfektory. Z ramienia Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych nagrody wręczali: Anna Moruś –Mergalska – wiceprzewodnicząca oraz Sławomir Świetlik – przewodniczący GKRPA

czytano: 835 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-06-01 11:22:51

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna