Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Miasto Nowa Słupia wypięknieje.Projekt "Rewitalizacja Nowej Słupi" z dofinansowaniem.

Strona główna » Aktualności » Miasto Nowa Słupia wypięknieje.Projekt "Rewitalizacja Nowej Słupi" z dofinansowaniem.

wielkość tekstu: A | A | A

To już pewne. Miasto Nowa Słupia wypięknieje.

Projekt "Rewitalizacja Nowej Słupi" z dofinansowaniem.

10 czerwca 2020 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę o dofinansowaniu z Działania 6.5 Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 pięciu projektów, które znajdowały się na liście rezerwowej. Ponad 18 milionów złotych zostało podzielone pomiędzy gminami Zagnańsk, Nowa Słupia, Wodzisław, Sitkówka-Nowiny oraz Bieliny. Gmina Nowa Słupia otrzyma pulę 4 milionów złotych.

– Cieszę się bardzo, że kolejne świętokrzyskie gminy będą mogły realizować ze środków unijnych działania rewitalizacyjne. Dzięki temu nasze małe ojczyzny pięknieją i otrzymują szansę na rozwój – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Będzie to możliwe dzięki wynegocjowaniu z Komisją Europejską zmian w obecnym programie, które dotyczyły przesunięć środków finansowych na te właśnie przedsięwzięcia.

Główny cel, jaki przyświeca rewitalizacji, to stworzenie bezpiecznego i przyjaznego mieszkańcom otoczenia, rozwój infrastruktury rekreacyjnej na terenie gmin, a także stworzenie odpowiednich warunków do ożywienia społecznego, kulturalnego i gospodarczego.

- To dla mieszkańców Miasta  i Gminy Nowa Słupia wspaniała wiadomość. Stawiamy w Nowej Słupi na rozwój turystyki, która będzie "kołem zamachowym" rozwoju naszej Gminy. Mamy szansę stać się liderem rozwoju branży turystycznej w województwie świętokrzyskim. Już buduje się nowoczesne na miarę XXI wieku multimedialne Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. Za chwilę ruszy budowa Parku Legend na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego. Będzie to mega kompleks turystyczny. Realizacja projektu Rewitalizacji Nowej Słupi łączy w całość działania gminy. Gminy inwestującej w turystykę. 

- Powodzenie tych projektów będzie sukcesem nas wszystkich - podsumowuje projekty Andrzej Gąsior - Burnistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia.

 

czytano: 896 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-06-10 20:35:34

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"