Skróty klawiszowe:

TOMASZ KAŁUŻA W GRONIE RADNYCH MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Strona główna » Aktualności » TOMASZ KAŁUŻA W GRONIE RADNYCH MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 16.07.2020 roku w  Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach o godz. 12:30 odbyła się I sesja nowo  wybranego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji. Wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik wręczyła nominacje nowym radnym, którzy złożyli ślubowanie. W młodzieżowej Radzie Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego II kadencji zasiada 33 radnych, wśród nich mieszkaniec naszej gminy Tomasz Kałuża.

Tomasz Kałuża jest na co dzień uczniem Zespołu Szkół nr 8 w Nowej Słupi na kierunku technik logistyk, został zgłoszony przez Samorząd Uczniowski szkoły, aby reprezentować Gminę Nowa Słupia w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Młodzieżowy Sejmik ma charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno - doradczy dla organów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. Formuła działania zbliżona jest do funkcjonowania sejmiku wojewódzkiego (organizacja sesji plenarnych poprzedzonych posiedzeniami komisji problemowych). Jego kadencja trwa 2 lata.

„Bardzo się  cieszę, że  zostałem wybrany radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Mam wiele pomysłów, które będę chciał zrealizować. Jednym  z nich jest to, aby utworzyć w naszej gminie Młodzieżową Radę Miasta i Gminy Nowa Słupia. Bardzo  poważnie  podchodzę do swoich planów i pomysłów, które będę chciał realizować jako radny. Działam aktywnie na  terenie  naszej gminy na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy. Jako radny będę się starał słuchać głosu mieszkańców gminy i  zawsze będę  im chętnie  udzielał pomocy i starał się rozwiązywać ich problemy”- podsumował swoją nominację Tomasz Kałuża – Radny Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Gratulacje młodemu radnemu złożył Andrzej Gąsior – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia.

- Mam ogromny zaszczyt i wielką przyjemność złożyć Panu serdeczne gratulacje z okazji nominacji do Młodzieżowej Rady Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. 

Samorząd to znak i marka wolnej Polski. W „Małych Ojczyznach” odpowiadamy za to, co dzieje się wokół nas. Wszyscy mamy ogromny wpływ na budowanie pozytywnych relacji na wielu płaszczyznach rozwoju gospodarczego, społecznego ale również osobowego.

Dziękuję Panu za zainteresowanie się działalnością społeczną i samorządem. Mam nadzieję, że wykorzysta Pan swój potencjał w pełni, a Pana młody wiek będzie okazją do spojrzenia na świat i jego problemy z innej perspektywy.

Jestem przekonany, że poświęcając swój wolny czas, zdobędzie Pan ogrom doświadczenia i praktyczną wiedzę z zakresu samorządności.

- Życzę Panu wielu sukcesów w sprawowaniu tej odpowiedzialnej funkcji społecznej, wyrażając wolę aktywnej i życzliwej współpracy.

foto: Zespół Szkół nr 8 w Nowej Słupi

czytano: 1061 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-07-17 08:43:28

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna