Skróty klawiszowe:

List Burmistrza do Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Słupia.

Strona główna » Aktualności » List Burmistrza do Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Słupia.

wielkość tekstu: A | A | A

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Nowa Słupia.

Ucichły echa kampanii referendalnej. Referendum w sprawie odwołania Burmistrza jest nieważne.

W tym liście skierowanym do Państwa, postanowiłem że nie będę odnosić się do motywów inicjatorów referendum, ich przesłanek.  Społeczeństwo ich działania oceniło negatywnie, wyrażając swoją dezaprobatę wobec ich nieustannej postawy krytycznej wobec nie tylko mojej  osoby, ale także moich współpracowników.

Wszyscy wiedzą, kto stoi personalnie za próbą odwołania Burmistrza.  Metody ustanowienia „nowego porządku” w Gminie musiały spotkać się ze sprzeciwem społeczeństwa. Za to Państwu serdecznie dziękuję.

Osobiście, informację o przeprowadzeniu Referendum przyjąłem z pokorą człowieka, który jest świadomy swoich dokonań, ale również okazją do głębokiej refleksji.  Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za zaufanie, za słowa otuchy i wsparcia.

Dziękuję również Mieszkańcom, że moje wysiłki jako włodarza prawie 10 – tysięcznej społeczności zostały dostrzeżone i docenione. Ogrom inwestycji wymaga nakładców finansowych i rozumienia potrzeb gminy jako zbiorowości i zrównoważonego rozwoju. Gmina to wielki plac budowy. Inwestycji ważnych, aby po latach stagnacji i przestoju dogonić cywilizacyjnie inne gminny. Jestem przekonany, że z Państwa pomocą i „dobrą radą” jesteśmy w stanie pokonać  wszelkie trudności, a podziały zejdą na dalszy plan. Działamy przecież dla dobra każdej miejscowości i jej każdego mieszkańca.

Na 7932 wyborców tylko 11% nie zgadza się z moją polityką prowadzenia spraw gminnych. I ten aspekt odbieram w kategoriach pozytywnych. To dla mnie zachęta do jeszcze lepszej i bardziej wytężonej pracy. Zwracania uwagi na aspekty komunikowania się ze społeczeństwem, wsłuchiwania się jeszcze mocniej w potrzeby Mieszkańców.

Jestem zbudowany postawą Mieszkańców, którzy doceniają wysiłek inwestycyjny mojej poprzedniej kadencji i kontynuację „dobrej zmiany” w  obecnym okresie programowania budżetowego.  Dziś przed nami kolejne lata intensywnej pracy na rzecz Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Słupia.

Budżet, nie ukrywam trudny,  wymagający wkładu własnego na inwestycje unijne, który poddawany jest nieustannej krytyce jest do zrealizowania bez zagrożeń. Świadczą o tym dokumenty Regionalnej Izby Obrachunkowej, które pozytywnie opiniują założenia tegorocznego budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej na kolejne lata.

                Jeszcze raz dziękuję Państwu za zaufanie.

Jestem otwarty na wszelkie konstruktywne uwagi i sugestie z Państwa strony.

 

Andrzej Gąsior - Burmistrz Wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Słupia

czytano: 2558 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-07-21 14:21:30

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna