Skróty klawiszowe:

Cyfrowe lekcje z unijnym dofinansowaniem.

Strona główna » Aktualności » Cyfrowe lekcje z unijnym dofinansowaniem.

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu 25 sierpnia 2020 r. Burmistrz Andrzej Gąsior przy kontrasygnacie Edyty Durak Skarbnika Gminy podpisali z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego umowę na dofinansowanie projektu „Szkoła przyszłości – szkoła cyfrowa” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Realizacja projektu zgodnie z umową została powierzona Szkole Podstawowej w Nowej Słupi.

To jedna z 14 umów na łączną kwotę ponad 4,3 mln zł jakie podpisali w ramach programu: Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Renata Janik – Wicemarszałek.

Całkowita wartość projektu w gminie Nowa Słupia to 377.547,50 zł, z czego dofinansowanie to 315.352,50 zł.

Projekty pozwolą na prowadzenie na szeroką skalę zajęć z wykorzystaniem komputerów i internetu w 14 świętokrzyskich szkołach.

-W ramach projektów w „cyfrowych” w zajęciach weźmie udział ponad 1900 uczniów, a 300 nauczycieli podniesienie swoje kwalifikacje do prowadzenia e-lekcji – poinformowała wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik. – Dzięki funduszom unijnym szkoły zdobędą sprzęt, niezbędny do prowadzenia e-lekcji. W projektach, objętych dofinansowaniem, zaplanowano m. in. zakupy 192 zestawów komputerów stacjonarnych oraz 169 laptopów i tabletów. Do szkół trafi także ponad 40 tablic i monitorów interaktywnych. Popularnymi zakupami są również drukarki 3D oraz zestawy robotów edukacyjnych, służących do nauki podstaw programowania maszyn. Część funduszy zostanie przeznaczona na rozbudowę szkolnych sieci internetowych. Ponadto 300 nauczycieli weźmie udział w kursach i szkoleniach, przygotowujących ich do używania komputerów i sprzętu multimedialnego, kupowanego przez szkoły. To wszystko pozwoli na prowadzenie w szkołach podstawowych i liceach zajęć nowoczesnymi metodami, które są bliskie dzisiejszym zainteresowaniom dzieci i młodzieży.

– Wachlarz pomysłów jest szeroki, począwszy od wzbogacania codziennych lekcji z przedmiotów szkolnych o elementy multimedialne, przez lekcje w całości oparte na wykorzystaniu komputerów, aż po zajęcia pozalekcyjne prowadzone w formule warsztatowej – powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Ich tematyka może obejmować np. podstawy robotyki, tworzenie programów i gier komputerowych, tworzenie stron www, programowanie drukarek 3D czy projektowanie grafik i animacji. Ważnym aspektem zajęć dla młodzieży, podejmowanym w większości projektów, są zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem i unikaniem zagrożeń, jakie mogą pojawiać się w Internecie.

„Cyfrowe” zajęcia będą realizowane w 14 szkołach zlokalizowanych w miejscowościach: Kielce, Starachowice, Skarżysko – Kamienna, Makoszyn (gm. Bieliny), Zagnańsk, Samsonów (gm. Zagnańsk), Bolmin (gm. Chęciny), Jędrzejów, Budziska (gm. Łubnice), Bilcza (gm. Morawica), Nowa Słupia, Krasna (gm. Stąporków).

źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/

 

czytano: 404 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-08-26 11:15:37

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna