Skróty klawiszowe:

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice

Strona główna » Aktualności » Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele i Rodzice

wielkość tekstu: A | A | A

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Nauczyciele i Rodzice,
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych

Niebawem  zabrzmi pierwszy dzwonek. Wszyscy zastanawiamy się, jaki będzie nowy rok szkolny 2020/21?

Za nami rok trudnych doświadczeń z pracą zdalną w dobie rozprzestrzenia się wirusa COVID-19. Przed nami kolejne ważne wyzwania na tym polu.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników procesu nauczania to podstawowe zadanie jakie stoi przed samorządem, ale także przed dyrekcjami szkół. Chrońmy siebie i swoich najbliższych.

Bądźmy odpowiedzialni. Stosujmy się do zaleceń regulaminów szkolnych i komunikatów właściwych inspekcji sanitarnych, tak aby stworzyć bezpieczną przestrzeń dla nauki stacjonarnej.  Bo nikt i nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu uczeń – nauczyciel.  

Przy tej okazji pragnę podziękować Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele za pełne zaangażowanie w procesie zdobywania i przekazywania  wiedzy. Za sumienność, podołanie wyzwaniom i trudnościom nauki na odległość w minionym roku szkolnym. Dziękuje gronu pedagogicznemu za pomysłowość w stosowaniu nowoczesnych narzędzi  e-learningu oraz inwencję twórczą w prowadzeniu lekcji.

Szczególne słowa podziękowania kieruje do Rodziców.  To właśnie Państwa odpowiedzialna postawa i pomoc okazała się niezbędna do zapewnienia samodyscypliny w niełatwym procesie nauczania dzieci. Dziękuję za codzienną troskę i godziny spędzone nad odrabianiem lekcji z najmłodszymi „pociechami” ale także o przypominanie o obowiązku szkolnym nieco „starszym” uczniom, którzy doskonale radzili sobie ze „Zdalną Szkołą”.

Ta trudna sytuacja wymagała od nas wszystkich wielu wyrzeczeń. Była również doskonałą lekcją pokory i rozwijania więzi społecznych.

Na dzień dzisiejszy nikt nie może przewidzieć jak rozwinie się proces rozprzestrzeniania się wirusa i jakie skutki społeczne przyniesie, w tym również w obszarze nauczania. Bądźmy jako społeczeństwo gotowi na różne rozwiązania. Bądźmy solidarni, wyrozumiali i wrażliwi  wobec rozwiazywania problemów związanych z zaistniałą sytuacją epidemiczną.

Mam nadzieję, że dźwięk dzwonka będzie towarzyszył Wam Drodzy Uczniowie codziennie przez kolejne miesiące nauki.

Życzę wszystkim wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów. Niech każdy dzień niesie ze sobą nowe, pouczające doświadczenia, które pozwolą Wam pewnie kroczyć obraną drogą.

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym,  którzy w tym roku  rozpoczynają swą przygodę z nauką, życzę, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów.

Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkół i placówek oświatowych życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję zawodową, osobistą i uznanie otoczenia. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie Państwu wiele sukcesów pedagogicznych.

Rodzicom zaś życzę, by ten nowy rok szkolny przyniósł  wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

                                                                        Andrzej Gąsior
                                                          Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia

czytano: 432 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-08-31 14:26:23

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna