Skróty klawiszowe:

Rejestracja kolejki przez internet. Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatu Kieleckiego.

Strona główna » Aktualności » Rejestracja kolejki przez internet. Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatu Kieleckiego.

wielkość tekstu: A | A | A

 

Zmiana sposobu załatwiania spraw w Wydziale Komunikacji i Transportu! Starostwo Powiatowe w Kielcach od 8 września uruchamia internetowy system umawiania wizyt w Wydziale Komunikacji i Transportu. A od środy, 9 września otwarta zostanie filia wydziału w Strawczynie, obsługująca mieszkańców dwóch gmin: Strawczyna i Łopuszna.

Osoby, które będą chciały zarejestrować samochód, będą mogły umówić wizytę przez internet.

- To kolejne kroki, które podejmujemy po obserwacji i analizie systemu obsługi klientów w wydziale. Chcemy w ten sposób usprawnić przyjmowanie i wydawanie dokumentów komunikacyjnych. Liczymy, że dzięki tym zmianom zmniejszą się kolejki oczekujących na załatwienie swojej sprawy lub wyznaczenie terminu. Dzięki internetowej rejestracji, wizytę będzie można umówić na 14 dni do przodu. Naszym zdaniem znacznie usprawni to pracę wydziału – mówi starosta, Mirosław Gębski.

Członek Zarządu Powiatu w Kielcach, Cezary Majcher dodaje, iż jedna osoba będzie mogła zarejestrować tylko jeden samochód. - Wygenerowane potwierdzenie wizyty należy wziąć ze sobą w dniu wizyty w Starostwie, w formie wydruku, bądź w wersji elektronicznej, np. na urządzeniu mobilnym – mówi Cezary Majcher.

W celu skorzystania z internetowego systemu umawiania wizyt wymagana jest jednorazowa rejestracja na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kielcach https://ustaltermin.powiat.kielce.pl/

Co ważne, rejestrując pojazd telefonicznie bądź przez e-mail, musimy podać niezbędne do rejestracji informacje: imię i nazwisko, sześć pierwszych cyfr numeru PESEL, numer telefonu, numery tablic rejestracyjnych i cztery ostatnie numery VIN (to 17-cyfrowy numer VIN, który znajduje się na każdym samochodzie oraz w dowodzie rejestracyjnym).

Wzmożony ruch w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kielcach z pewnością nieco rozładuje także stopniowe uruchamianie filii wydziału, które dotąd były zamknięte z powodu koronawirusa. Już w środę rusza filia w Strawczynie. Filia działa tylko wyłącznie w oparciu o rejestrację internetową. Wkrótce poinformujemy o kolejnych.

Przypominamy, że w wydziale, mimo stanu epidemii, nadal załatwia się kilkaset spraw dziennie. Prosimy o wyrozumiałość.

Informujemy także, że nadal można uzyskać informacje pod tymi numerami:

Referat Praw Jazdy: 41 200 15 41; 41 200 15 42

Referat Rejestracji Pojazdów:41 200 15 05; 200 13 00

Dodatkowy telefon dla przedsiębiorców PROWADZĄCYCH TRANSPORT: 41 200 15 16

Regulamin internetowej rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Kielcach.

Rezerwując termin wizyty w Starostwie Powiatowym w Kielcach przyjmuję do wiadomości, że:

 1. Umówiona wizyta w Wydziale Komunikacji i Transportu dotyczy tylko jednej sprawy związanej z Kartami Usług Wydziału np. rejestracja jednego nowego pojazdu zakupionego na terenie kraju, rejestracja jednego pojazdu sprowadzonego z zagranicy, odbiór jednego prawa jazdy itp.
 2. Przy rejestracji wizyty należy podać dane osoby, która będzie dokonywała czynności administracyjnej podczas wizyty w Starostwie, np.  dane pełnomocnika w przypadku posiadania upoważnienia.
 3. Na wyznaczoną godzinę wizyty do Starostwa może się stawić jedynie osoba, której dotyczyła rejestracja wizyty. Wejście osób trzecich (towarzyszących) jest niemożliwe.
 4. Spóźnienie, tzn. stawienie się w Starostwie po upływie wyznaczonej godziny spotkania spowoduje automatyczne anulowanie rezerwacji wizyty, a tym samym brak możliwości dokonania czynności administracyjnej w danym dniu.
 5. Umówienie się na więcej niż jedną wizytę przez jednego klienta w danym dniu nie jest możliwe (dotyczy rejestracji internetowej oraz telefonicznej) .
 6. Umówienie się na więcej niż jedną wizyty przez jednego klienta w danym dniu spowoduje automatyczne anulowanie wyżej wymienionych rezerwacji wizyt, a tym samym brak możliwości dokonania czynności administracyjnych w danym dniu.
 7. Wystąpienie różnic między danymi podawanymi podczas rezerwacji wizyty, a danymi podawanymi w Wydziale Komunikacji i Transportu podczas dokonywania czynności administracyjnej, będzie skutkować anulowaniem rezerwacji wizyty, a tym samym brakiem możliwości dokonania czynności administracyjnej w danym dniu, np. zgłoszenie się z innym pojazdem, niż opisanym w rezerwacji terminu skutkuje anulowaniem rezerwacji wizyty, a tym samym brakiem możliwości dokonania rejestracji w danym dniu.
 8. Przed zarezerwowaniem wizyty należy zapoznać się z wykazem wymaganych dokumentów do realizacji danej sprawy. Wspomniany wykaz znajduje się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kielcach –  http://bip.powiat.kielce.pl/jak_zalatwic_sprawe/karty_uslug_i_wzory_kt.html
 9. Grupa “I” (rejestracja pojazdu) jest to grupa dedykowana wyłącznie dla mieszkańców gmin powiatu kieleckiego z wyłączeniem gmin Łopuszno oraz Strawczyn.
 10. Grupa “II” (rejestracja pojazdu oraz odbiór dowodu rejestracyjnego – Filia w Strawczynie) jest to grupa dedykowana wyłącznie dla mieszkańców gmin Łopuszno oraz Strawczyn.
 11. Wybór grupy niezgodnie z miejscem zamieszkania spowoduje automatyczne anulowanie rezerwacji wizyty, a tym samym brak możliwości dokonania czynności administracyjnej w danym dniu.
 12. W przypadku pełnomocnika, wyboru grupy należy dokonać według miejsca zamieszkania osoby, którą reprezentuje.
 13. System internetowej rezerwacji wizyty w Starostwie Powiatowym w Kielcach umożliwia umówienie wizyty maksymalnie 14 dni do przodu. Każdego dnia po północy kalendarz udostępnia kolejny (czternasty) dzień, licząc od daty bieżącej.
 14. System internetowej rezerwacji dla Filii w Strawczynie umożliwia umówienie wizyty maksymalnie 5 dni do przodu. Każdego dnia po północy kalendarz udostępnia kolejny (piąty) dzień, licząc od daty bieżącej.

źródło: https://www.powiat.kielce.pl/starostwo/aktualnosci/Rejestracja-kolejki-przez-internet/idn:8173.html

 

czytano: 427 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-09-08 14:01:30

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna