Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

List Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Strona główna » Aktualności » List Burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wielkość tekstu: A | A | A

Podziękowania z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Nauczyciele
Pedagodzy
Dyrektorzy szkół
Pracownicy obsługi szkół

 

Dzień Edukacji Narodowej to ważna data dla Nauczycieli, Pedagogów, Dyrektorów oraz Pracowników Oświaty. To także dzień, w którym Uczniowie, Rodzice i każdy z nas, może docenić Waszą ogromną pracę i wielkie zaangażowanie w kształcenie, wychowanie, motywowanie do rozwoju oraz inspirującą pomoc w odnajdywaniu pasji i wyborze życiowej ścieżki dla kolejnych roczników. Świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające w pamięci swych wybitnych wychowawców, od których czerpały, czerpią i będą czerpać wiedzę i wzorce na dalsze życie.

Za nami rok trudnych doświadczeń z pracą zdalną w dobie rozprzestrzenia się wirusa COVID-19. Przed nami kolejne ważne wyzwania na tym polu. W tym trudnym dla wszystkich czasie pragnę podziękować Wam drodzy Nauczyciele za sumienność, podołanie wyzwaniom i trudnościom nauki na odległość w minionym roku szkolnym. Dziękuję gronu pedagogicznemu za pomysłowość w stosowaniu nowoczesnych narzędzi  e-learningu oraz inwencję twórczą w prowadzeniu lekcji. Ta niełatwa sytuacja wymaga od nas wszystkich wielu wyrzeczeń. Była również doskonałą lekcją pokory i rozwijania więzi społecznych.

Praca każdego nauczyciela zasługuje na najwyższe uznanie i wyrazy wdzięczności.

Życzę, aby był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję zawodową, osobistą i uznanie otoczenia. Mam nadzieję, że nowy rok szkolny przyniesie Państwu wiele sukcesów pedagogicznych.

Niech Wasi Uczniowie kształcąc się, realizują myśl Cycerona: "Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać".

W dowód uznania Waszej pracy, pamiętając o rozwoju uczniów przekazuję dla biblioteki szkolnej zestaw lektur szkolnych. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu czy źródło wiedzy. Historie literackich bohaterów są często dla czytelników inspiracją do rozwiązywania problemów życiowych. Zdarza się,
że ulubione zdanie z książki staje się życiowym mottem, inspiracją do docenienia piękna świata i różnicowania jego wartości. Kiedy przestajemy zachwycać się zwykłymi rzeczami, warto przypomnieć sobie te sentencje.

„Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem... świat jest taki ciekawy... Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda?”
Lucy Maud Montgomery, "Ania z Zielonego Wzgórza"

„Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.”
Éric-Emmanuel Schmitt, "Oskar i Pani Róża".

 

Andrzej Gąsior

                                                                              Burmistrz Miasta i  Gminy Nowa Słupia

czytano: 290 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-10-13 14:38:08

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"