Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Fantastyczny start Emeryka SK Nowa Słupia w III—ligowych rozgrywkach

Strona główna » Aktualności » Fantastyczny start Emeryka SK Nowa Słupia w III—ligowych rozgrywkach

wielkość tekstu: A | A | A

Drużyna Emeryk SK Nowa Słupia

Trzy zwycięstwa i jedna porażka – takim bilansem dotychczas rozegranych spotkań mogą pochwalić się siatkarze III-ligowego Emeryka SK Nowa Słupia. Drużyna reprezentująca nie tylko gminę, ale również powiat kielecki jako beniaminek zanotowała fantastyczny start. Nasza drużyna jak na razie otwiera tabelę.

Drużyna z Nowej Słupi to jedna ze sportowych wizytówek gminy. Młody, ale niezwykle perspektywiczny zespół, stworzony z pasjonatów siatkówki prezentuje się wyśmienicie.

Ambitna ekipa na przestrzeni minionych sezonów, z miesiąca na miesiąc coraz mocniej pukała do bram III ligi. Szczęśliwy okazał się dla nich, przerwany przez pandemię koronawirusa sezon 2019/20. Emeryk SK toczył w nich zacięte boje, starając się czynić wszystko, by awans do III ligi w końcu stał się faktem.

- Mieliśmy świadomość jaka będzie stawka meczów, które przed nami – powiedział Daniel Binkowski, jeden z czołowych graczy Emeryka. Filar teamu, podobnie zresztą jak pozostali zawodnicy liczył, że Emeryk w kapitalnym stylu zdoła pokonać ostatnią przeszkodę. Ostatecznie do meczów barażowych nie doszło, a decyzją władz Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej, przepustkę do III ligi wywalczyły dwie drużyny, w tym właśnie Emeryk.

Doświadczenie to podstawa

Emeryk jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, wysyłał do ligowych rywali sygnały, że jako beniaminek tanio skóry nie zamierza sprzedawać. Wprost przeciwnie. Po pierwszym, przegranym 0:3 spotkaniu z Lerko Galerią Ciepła Kielce, nastroje w ekipie były optymistyczne. By cieszyć się z wygranej w premierowym spotkaniu zabrakło jakże potrzebnego doświadczenia. W kolejnym pojedynku, z GOKIS Waśniów to rywale schodzili już z parkietu w roli pokonanych.

Bohaterem meczu okazał się Adrian Sitek, który kilka miesięcy wcześniej udowodnił, iż będzie jednym z ważnych ogniw w zespole. Gospodarze nie pozwolili przeciwnikowi na zbyt wiele, odnosząc triumf w trzech partiach: do 23, 21 i 17.

- Tak naprawdę nikt z nas, nie mógł być na 100 procent przekonany, jak wyglądać będzie początek rozgrywek. Sezon zaczął się dla nas wyśmienicie, z czego oczywiście jesteśmy zadowoleni. W IV lidze praktycznie nie było na nas silnych. Teraz dopięliśmy celu - powiedział Adrian Sitek, którego najsilniejszą bronią jest mocny atak ze skrzydła.

Co jego zdaniem stało się kluczem do tego, że Emeryk znalazł się na pozycji lidera? - Gramy i trenujemy ze sobą od wielu lat. Wykonujemy ciężką pracę na treningach, która przynosi wymierne efekty w postaci nie tylko widowiskowej gry, ale przede wszystkim skutecznej. Poprzeczka w tym sezonie została zawieszona wyżej. Możliwość rywalizacji z ekipami z III ligi, tylko nas motywuje do osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów – tłumaczy reprezentant klubu z gminy Nowa Słupia.

Zdaniem Adriana Sitka, Emeryka stać na to, by premierowy sezon w III lidze zakończył nawet na jednym z trzech, czołowych miejsc. - Wszystko zależy oczywiście od naszej dyspozycji. Jesteśmy zgranym zespołem, który nie jednemu faworytowi będzie w stanie pokrzyżować plany. Oceniając realnie, naszym celem jest utrzymanie się w lidze. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że rozgrywki zakończymy na podium. Choć do tego jeszcze daleka drogą wierzę, że jesteśmy w stanie to zrobić – podkreślił Sitek, według którego najtrudniejszym przeciwnikiem będzie AZS UJK Kielce.

Pomaga na boisku i poza nim

Udana dla siatkarzy z Nowej Słupi, okazała się również końcówka października, kiedy to w pokonanym polu pozostał kielecki Aluron CMC Wybicki. Po pierwszym wygranym 25:20 secie, przyjezdni byli na dobrej drodze do tego, by sięgnąć po pełną pulę. Odpowiedź miejscowych okazała się skuteczna. Dwie ostatnie odsłony należały już do naszej ekipy, a 3 punkty pojechały tym samym do Nowej Słupi.

Na uwagę zasługuje nie tylko styl, w jakim siatkarze Emeryka odnieśli zwycięstwo. Powody do radości miał duet: Janusz Linek - Krzysztof Kuropatwa. Pierwszy z wymienionych, zakończył ligową batalię z tytułem MVP meczu (wybrano go najbardziej wartościowym graczem). Na barkach drugiego z przyjmujących oparta była nie tylko gra defensywna, ale również atak.

- Chyba nikt nie spodziewał się, że w rozgrywkach wystartujemy w taki sposób. Wygraliśmy trzy spotkania, w jednym zanotowaliśmy porażkę. Apetyt rośnie w miarę jedzenia - stwierdził Krzysztof Kuropatwa, który pomaga drużynie nie tylko na boisku, ale również poza parkietem. Prowadzona przez niego firma, działająca w branży motoryzacyjnej (KRIS-CAR) należy do grona sponsorów klubu. - Po meczach, które za nami jestem przekonany, że Emeryk jest w stanie namieszać, w pozytywnym tego słowa znaczeniu w lidze. Z pierwszej porażki wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski. Podczas ostatnich treningów pracowaliśmy mocniej nad elementem przyjęcia zagrywki. To sprawiło, że w wygranych pojedynkach praktycznie nie popełnialiśmy błędów lub było ich niewiele – zaznaczył.

Hala w Nowej Słupi niczym twierdza

Początek rozgrywek najlepiej obrazują zatem dwa słowa: powiew optymizmu. Emeryk halę w Nowej Słupi, uczynił twierdzą nie do zdobycia dla przeciwników.

Tak było również w listopadowy wieczór, kiedy to gospodarze w trzech setach ograli Czarnych Połaniec. Jak podkreśli po ostatnim gwizdku sędziego sami zawodnicy, kluczem do zwycięstwa okazała się cierpliwa gra pozbawiona własnych błędów. Na miano bohatera starcia zasłużył Marcin Głowienka. Popularny „Stefan” (takim mianem określają go koledzy z teamu) okazał się zaporą nie do przejścia. Praktycznie każdy atak kończył się tym, że piłka wylądowała w polu rywala.

 

III liga siatkówki mężczyzn – sezon 2020/21

WYNIKI DOTYCHCZASOWYCH SPOTKAŃ EMERYKA SK NOWA SŁUPIA

1. kolejka (13 października 2020):

LERKO GALERIA CIEPŁA KIELCE - EMERYK SK NOWA SŁUPIA 3:0 (25:17, 25:23, 25:17)

2. kolejka (20 października 2020):

EMERYK SK NOWA SŁUPIA - GOKIS WAŚNIÓW 3:0 (25:23, 25:21, 25:17)

3. kolejka (23 października 2020):

ALURON CMC WYBICKI KIELCE - EMERYK SK NOWA SŁUPIA 1:3 (20:25, 25:22, 27:29, 20:25)

4. kolejka (3 listopada 2020):

EMERYK SK NOWA SŁUPIA - MKS CZARNI POŁANIEC 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)

 

Oni pomagają klubowi

Sukcesy zarówno sportowe, jak i organizacyjne z pewnością byłyby trudniejsze do zrealizowania, gdyby nie wydatna pomoc partnerów i sponsorów klubu. Emeryka SK Nowa Słupia wspierają: Miasto i Gmina Nowa Słupia, Stowarzyszenie Zdrowy Człowiek Emeryk, Karczma Mnicha, firma Wooden Room, firma KRIS-CAR, a także przedsiębiorstwo BASZ-POL BINKOWSKI.

 

czytano: 583 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2020-11-05 11:56:35

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"