Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Mieszkańcy gminy Nowa Słupia doczekali się ośrodka zdrowia na miarę XXI wieku

Strona główna » Aktualności » Mieszkańcy gminy Nowa Słupia doczekali się ośrodka zdrowia na miarę XXI wieku

wielkość tekstu: A | A | A

OZ Rudki

Po generalnym remoncie działalność wznowiła  placówka Ośrodka Zdrowia w Rudkach. Budynek pochodzi z lat 50. XX wieku.

image

04.01.2021 Rudki. Otwarcie ośrodka zdrowia w Rudkach. Od lewej: Jacek Zakrzewski - lekarz, kierownik ośrodka zdrowia w Rudkach, Justyna Ocios - dyrektor Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Słupi i Andrzej Gąsior - burmistrz Nowej SłupiFot. Dorota Klusek / Radio Kielce

Jak podkreśla Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi obiekt ten od nowości nie przechodził remontu. Ten, który zakończył się teraz przebiegał w dwóch etapach.

- Pierwszy etap, który wykonała gmina to była termomodernizacja za około 1,5 mln złotych, a drugi za podobną kwotę to kompleksowy remont wnętrza. W ten sposób mamy supernowoczesną placówkę, która spełnia wszystkie wymagania. Są gabinety dla dzieci i dorosłych, doszedł nowoczesny sprzęt i wyposażenie - mówi.

Burmistrz podkreśla, że budynek ośrodka zdrowia po remoncie, będzie tańszy w eksploatacji.

- Ma założoną fotowoltaikę, ogrzewanie gazowe, przeszedł termomodernizację, ma klimatyzację, nowoczesne oświetlenie - wymienia.

- Najważniejszą zmianę odczują jednak pacjenci i pracownicy - zauważa lekarz Jacek Zakrzewski, kierownik ośrodka zdrowia w Rudkach.

- Zmieniło się praktycznie wszystko. Myślę, że pacjenci będą pozytywnie zaskoczeni. Poprawił się także standard pracy, ponieważ mamy duże pomieszczenia, w których możemy przyjmować pacjentów - podkreśla.

Justyna Ocios, dyrektor Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowej Słupi, któremu podlega ośrodek zdrowia w Rudkach przyznaje, że warunki pracy w nim były trudne.

- Ośrodek nie spełniał żadnych wymagań, mieliśmy decyzję, żeby doprowadzić ośrodek do nowych standardów. Przez 20 lat były zbierane pieniądze, bo to ogromna inwestycja, ale udało się - mówi.

Do lekarzy zapisanych jest ponad 8 tysięcy pacjentów. Mogą oni skorzystać z jednego z dwóch ośrodków: w Nowej Słupi i w Rudkach.

Starsza część budynku w Nowej Słupi także czeka na remont (druga została wybudowana niedawno). Gmina będzie się starała pozyskać pieniądze na ten cel.

źródło:https://m.radio.kielce.pl/wiadomosci/mieszkancy-gminy-nowa-slupia-doczekali-sie-osrodka-zdrowia-na-mi,120521

Autor: Dorota Klusek

czytano: 1699 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-01-05 10:54:38

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"