Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Płać podatki tam gdzie mieszkasz. Apel Burmistrza.

Strona główna » Aktualności » Płać podatki tam gdzie mieszkasz. Apel Burmistrza.

wielkość tekstu: A | A | A

Grafika. Napis. Co zrobić aby twoje podatki trafiły tam gdzie mieszkasz. Płać podatek tu gdzie mieszkasz.

Szanowni Państwo.

Jeżeli mieszkacie na terenie Gminy Nowa Słupia i zależy Wam na jej rozwoju, podniesieniu komfortu życia i jakości usług publicznych oraz zwiększeniu dochodów budżetowych bez ponoszenia dodatkowych obciążeń finansowych, wskażcie w Urzędzie Skarbowym Gminę Nowa Słupia jako miejsce zamieszkania.

Jak to zrobić?

Jeśli rozliczają się Państwo z podatku dochodowego jako osoby fizyczne (nie prowadzące działalności gospodarczej i niezarejestrowane jako podatnicy VAT) to na formularzu rocznym PIT należy wpisać:

  • w części A – Pierwszy Urząd Skarbowy Kielce.
  • w części B – adres zamieszkania na terenie Gminy Nowa Słupia.

Ok. 38,23 % wpływów z podatku dochodowego od osób fizycznych powraca do ich miejsca zamieszkania – przekazywane jest z budżetu państwa do budżetu gminy, w której mieszkają.

 Pamiętaj.

WAŻNE, GDZIE MIESZKASZ, NIE GDZIE JESTEŚ ZAMELDOWANY !

Jeżeli jesteście Państwo mieszkańcami naszej Gminy (a nie jesteście tutaj zameldowani), to prosimy o wskazywanie faktycznego miejsca zamieszkania w Gminie Nowa Słupia w rozliczeniu podatku dochodowego (PIT). Wtedy udziały w podatku dochodowym od Państwa dochodów będą przekazywane do Gminy Nowa Słupia, a nie jak dotąd do Gminy w której jesteście zameldowani.

Zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania w Urzędzie Skarbowym nie wiąże się dla Państwa z żadnymi niedogodnościami. Nie wymaga zmiany miejsca zameldowania, czy wymiany dokumentów. Jedyną zmianą będzie zmiana właściwości urzędu skarbowego. Wszystkich mieszkańców Gminy Nowa Słupia obsługuje I Urząd Skarbowy Kielce mający swoją siedzibę przy ul. Wróbla 17, 25-661 Kielce.

Jeżeli chcą Państwo wskazać miejsce zamieszkania w Gminie Nowa Słupia poza okresem rocznego rozliczenia, należy wypełnić formularz ZAP-3, który służy do informowania US o zmianie miejsca zamieszkania (jeżeli jest inne niż adres stałego zameldowania) lub numeru konta bankowego. Urzędy Skarbowe posiadają dostęp do rejestru państwowego PESEL, więc o zmianie innych danych osobowych nie musimy ich informować.

Proszę pamiętać, by o zmianie urzędu skarbowego powiadomić pracodawcę.

Pozostali podatnicy (prowadzący działalność gospodarczą) mają obowiązek poinformować o zmianie adresu zamieszkania w ramach aktualizacji zgłoszenia identyfikacyjnego. Wymaga to złożenia (w zależności od ich statusu ewidencyjnego) formularza CEIDG-1 lub NIP-7. Zgłoszenia aktualizacyjnego muszą dokonać w ciągu 7 dni od dnia zmiany adresu.

         Burmistrz Miasta i  Gminy Nowa Słupia  

                Andrzej Gąsior

czytano: 227 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-02-22 14:31:35

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"