Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

ZAPRASZAMY DO ODDZIAŁÓW DWUJĘZYCZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDKACH!

Strona główna » Aktualności » ZAPRASZAMY DO ODDZIAŁÓW DWUJĘZYCZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W RUDKACH!

wielkość tekstu: A | A | A

Foto. Budynek Zespołu szkół w Rudkach.

Drodzy Uczniowie klas VI z Miasta i Gminy Nowa Słupia,

Zapraszamy do składania zgłoszeń/wniosków do oddziałów dwujęzycznych planowanych od września 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Rudkach.

NA CZYM POLEGA EDUKACJA W ODDZIAŁACH DWUJĘZYCZNYCH?

Oddziały dwujęzyczne stanowią ciekawą ofertę edukacyjną dla uczniów przyszłych klas VII i VIII. W ramach nauki w oddziałach dwujęzycznych nasze dzieci mogą rozwijać swoje kompetencje językowe podczas pięciu lekcji angielskiego tygodniowo i zajęć dwujęzycznych na biologii i geografii. Ok.10 - 15 minut zajęć z biologii i geografii jest prowadzonych w języku angielskim, ale wiedza i umiejętności przedmiotowe dzieci jest oczywiście oceniana w języku polskim. Zajęcia te są dostosowane do poziomu możliwości i potrzeb uczniów - angielski jest prowadzony z podziałem na grupy zaawansowania, a nauczyciele biologii i geografii zwracają dużą uwagę na odpowiedni dobór słownictwa i zadań, aby dopasować je do poziomu dzieci. 

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W REKRUTACJI?

Nasza oferta oddziałów dwujęzycznych jest adresowana do wszystkich uczniów klas VI z terenu naszej gminy, ponieważ każdy może nauczyć się języka obcego w warunkach intensywnego kontaktu z tym językiem. Ogromną zaletą oddziałów dwujęzycznych jest realizacja zajęć z angielskiego w trakcie obowiązkowych zajęć szkolnych do południa, kiedy dzieci pracują z największym zaangażowaniem. 

ZASADY REKRUTACJI:

Termin składania zgłoszeń/wniosków upływa 25 marca 2021 r. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie głównej Zespołu Szkół w Rudkach: https://zsrudki.edupage.org/ oraz w w naszej zakładce na temat dwujęzyczności: https://zsrudki.edupage.org/text18/.

 

Harmonogram rekrutacji do oddziałów dwujęzycznych został opublikowany 27 stycznia 2021 r. na stronie Urzędu Miasta i Gminy Nowa Słupia. Szczegółowe informacje zostały przekazane też podczas spotkań z wychowawcami i na naszej stronie internetowej. 


W rekrutacji do 25 marca 2021 r. mogą wziąć udział uczniowie z Miasta i Gminy Nowa Słupia. Jeśli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami, w rekrutacji uzupełniającej mogą wziąć udział także uczniowie spoza Miasta i Gminy Nowa Słupia (w dniach 3 - 13 sierpnia 2021 r.)

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze szkołą: tel. 41 3177179 i e-mail sekretariat.rudki@wp.pl

czytano: 329 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-03-23 07:36:11

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"