Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Michał Karbowniczek z wizytą u Prezydenta RP.

Strona główna » Aktualności » Michał Karbowniczek z wizytą u Prezydenta RP.

wielkość tekstu: A | A | A

Od lewej Prezydent RP Andrzej Duda, obok Michał Karbowniczek.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację przepisów dot. samorządów lokalnych w sprawie młodzieżowych rad gminy, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa. Uroczystość w ogrodach zewnętrznych Pałacu Prezydenckiego odbyła się w Dniu Dziecka w obecności młodzieży.

Na specjalne zaproszenie Miasto i Gminę Nowa Słupia w tej wyjątkowej uroczystości reprezentował Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej Michał Karbowniczek.

-To był wielki zaszczyt, móc towarzyszyć najważniejszym osobom w państwie, przy podpisaniu tak ważnej dla młodzieży ustawy. Młodzieżowe Rady zyskają dużo więcej praw, przywilejów i możliwości.  Nasza Młodzieżowa Rada Miejska również na tym bardzo skorzysta. Głos młodzieży będzie zdecydowanie bardziej słyszalny w całym kraju. Osobista rozmowa z Panem Prezydentem i Panem Premierem była dla mnie wspaniałym uczuciem, bardzo miło nam się rozmawiało. To był wielki dzień dla Polskiej Młodzieży, jak i również dla mnie. Podpisana przez Prezydenta ustawa stwarza  więcej szans młodym ludziom na zwiększenie swojej aktywności publicznej, pozwoli zdobyć doświadczenie, a także pozwoli nieco bardziej angażować się w sprawy publiczne – mówił Michał Karbowniczek.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym, oraz ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie - młodzieżowa rada gminy może zostać utworzona na wniosek co najmniej jednej piątej ustawowego składu rady gminy bądź wójta gminy, albo organizacji pozarządowych, lub uczniów i studentów szkół oraz uczelni z terenu danej gminy.

Młodzieżowa rada gminy będzie mieć charakter konsultacyjno-doradczy i będzie jej przysługiwać inicjatywa uchwałodawcza.

Do zadań rady będzie należeć opiniowanie projektów uchwał dotyczących młodzieży, udział w opracowaniu działań strategicznych gminy na rzecz młodzieży i podejmowanie działań na rzecz młodzieży.

Gratulacje dla młodego radnego przekazał również Burmistrz Andrzej Gąsior.

- Powołana w naszej gminie Młodzieżowa Rada Miejska już może pochwalić się pierwszym małym sukcesem, jakim była wizyta na zaproszenie Pana Prezydenta Andrzeja Dudy naszego Wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej Michała Karbowniczka w pałacu Prezydenckim w Warszawie. Myślę, że to naprawdę dobry początek na inaugurację działań Młodzieżowej Rady Miejskiej – podkreślił Burmistrz Andrzej Gąsior.

czytano: 641 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-06-02 10:31:01

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"