Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Jeziorko ma nowoczesne wielofunkcyjne boisko.

Strona główna » Aktualności » Jeziorko ma nowoczesne wielofunkcyjne boisko.

wielkość tekstu: A | A | A

Oryginalny prezent na wakacje otrzymali w ostatni dzień roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jeziorku, w gminie Nowa Słupia. To nowoczesne, wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz z trybuną.

Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi mówił, że inwestycja była bardzo potrzebna.

- Szkoła Podstawowa w Jeziorku jest w tej chwili bardzo dużą placówką. Kilka lat temu było tu 70 dzieci, w tej chwili jest około 170. Potrzebna jest infrastruktura sportowa. Przyjąłem taką zasadę, że będziemy raz do roku budować boisko przy szkołach w gminie, i mogę powiedzieć, że ten plan się jest wykonywany, bo realizujemy już trzecie boisko, a za chwilę będzie wbita łopata w czwarte - wyjaśnił.

Boisko w Jeziorku kosztowało ponad 400 tys. zł, ale inwestycję poszerzono o zagospodarowanie terenu wokół, co łącznie dało kwotę ponad 670 tys. zł. Gmina Nowa Słupia zapłaciła tylko za plany. Ponad 460 tys. zł przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, a prawie 200 tys. zł pochodziło z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Obecna na uroczystości otwarcia boiska wiceminister Anna Krupka powiedziała, że cieszy się, że mogła spełnić marzenia mieszkańców Jeziorka, szczególnie tych najmłodszych, uczniów Szkoły Podstawowej w Jeziorku o nowoczesnym boisku wielofunkcyjnym.

- Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji dzieci będą kształtowały swoje sportowe talenty, swoją formę i być może w przyszłości osiągały sportowe sukcesy tak na poziomie ogólnopolskim, jak być może również międzynarodowym. Jestem przekonana, że dzięki takiej infrastrukturze sportowej dzieci będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Taka infrastruktura, nowoczesna, bezpieczna, zachęca młodych ludzi do uprawiania sportu, do aktywnego trybu życia, a to jest nam teraz szczególnie potrzebne, szczególnie po tym okresie pandemii kiedy dzieci musiały siedzieć w domach - podkreśliła.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorku, Zdzisław Dudzic przyznał, że starania o boisko rozpoczęły się w 2016 roku. Choć zajęło to kilka lat, udało się.

- Boisko wielofunkcyjne, o nawierzchni poliuretanowej i wymiarach 24 na 44 metrów. Jest tu boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do piłki siatkowej, boisko do badmintona. Ogrodzone siatką, oświetlone, bezpieczne. Wszystko przygotowane dla dzieci - wyjaśnił.

Placówka nosi imię Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wspólnota ta od dziesięcioleci znajduje się na Świętym Krzyżu. Jak mówił ojciec Marian Puchała, superior świętokrzyskiego klasztoru, ze względu na patrona szkoły ojcowie sprawują nad nią duchową opiekę.

- Często tutaj jesteśmy i cieszymy się z tego wspaniałego rozwoju szkoły. Szkoła funkcjonuje tak jak trzeba i cieszymy się z jej dorobku - podkreślił.

Boiska będą dostępne dla mieszkańców także poza godzinami pracy szkoły. Zasady korzystania określa regulamin. Jak jedni z pierwszych będą mogli skorzystać młodzi uczestnicy półkolonii. Zaplanowano je na lipiec.

Źródło: https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/uczniowie-na-wakacje-dostali-boisko-wielofunkcyjne,131545

czytano: 581 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-06-29 08:41:32

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"