Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Świętowali Jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego.

Strona główna » Aktualności » Świętowali Jubileusz 50.lecia pożycia małżeńskiego.

wielkość tekstu: A | A | A

Foto z uroczystości.Od lewej Starosta Powiatu Kieleckiego Mirosław Gębski, Jan Sitarski, Lidia Sitarska, Poseł na Sejm Agata Wojtyszek, Burmistrz Andrzej Gąsior, Kierownik USC Danuta Żebrowska.

Złote pary” z gminy Nowa Słupia obchodziły w tym roku pięćdziesiątą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Była msza w intencji Jubilatów, medale od Prezydenta Polski oraz poczęstunek. 

Uroczystości jubileuszowe odbyły się w środę 30 czerwca  2021 r. Rozpoczęła je msza święta w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi.

W wygłoszonej homilii ks. proboszcz Andrzej Górnik wielokrotnie stawiał dostojnych jubilatów za wzór wytrwałości,  cierpliwości i miłości prawdziwej. Dziękował Opatrzności Bożej za łaski jakich udzielała małżonkom przez te wszystkie lata ich wspólnego życia. Podkreślał, że prawdziwa miłość małżonków, aby przetrwała  tak długie lata potrzebuje nieustającej wiary w drugiego człowieka i modlitwy.

- W waszych związkach były chwile piękne, ale nie brakowało z pewnością tych złych. Wy jednak potrafiliście przezwyciężać trudności i wypełniać przysięgę małżeńską trwając przy sobie na dobre i na złe. To realizacja powołania do życia w rodzinie. Wy to powołanie wypełniliście. Dziś dziękujemy, że tu jesteście, że Bóg pozwolił Wam dożyć tego pięknego czasu.

Dalej poetycko przedstawiał prozę życia małżeńskiego: „Na drodze życia są światła i mroki. Raz szczęście jasne, raz smutek głęboki. Ale gdy razem idzie się we dwoje, łatwiej się znosi ciężkie znoje.  Upływa szybko życie, jak potok bieży czas. Pięćdziesiąt lat was łączy wspólnego życia trud.  Przeszliście w życiu wiele radości i smutków burz. Nie zawsze życie ściele drogę z błękitnych róż. I róże mają ciernie, bo cisną z oczu łzy, dla kroczących z Bogiem wiernie słońce przez chmury lśni. My dzisiaj wam życzymy z głębiny naszych serc, by Bóg aż do mogiły raczył Was w życiu strzec, by nadal Błogosławił Waszego domu próg , a łaskami swymi darzył aż po wieczności Bożych wrót.

- Szczęść Wam wszystkim Boże – zakończył homilię kapłan.

Podczas eucharystii Jubilaci otrzymali specjalne błogosławieństwo.

Po mszy świętej Burmistrz Andrzej Gąsior zaprosił wszystkich na dalszą część uroczystości do restauracji Dwór Świętokrzyski w Milanowskiej Wólce.

Tu przybyłych powitała Danuta Żebrowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Słupi. Po czym Jubilaci zostali odznaczeni medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Dekoracji Jubilatów „Medalami” dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior w asyście przybyłych na uroczystość gości: Poseł na Sejm Agaty Wojtyszek, Starosty Powiatu Kieleckiego Mirosława Gębskiego. Radę Miejską w Nowej Słupi reprezentowali: Rafał Piasecki – Przewodniczący Rady Miejskiej Bartosz Dutkiewicz – Wiceprzewodniczący, radne Ewa Pastuszyńska i Lidia Wiącek oraz radni Robert Klefas, Ryszard Karpiński oraz Adam Sałata. Obecni byli także: Zastępca Burmistrza Włodzimierz Zaręba oraz Sekretarz Gminy Agnieszka Lewandowska.

Pary świętujące Złote Gody usłyszały wiele ciepłych słów od gości przybyłych na uroczystości, którzy dziękowali Jubilatom za piękny przykład trwania razem i poszanowania największej wartości społecznej jaką jest rodzina – związek kobiety i mężczyzny.

Tymi słowami zwrócił się do Jubilatów Burmistrz Andrzej Gąsior: - Drodzy Jubilaci jesteście wzorem dla młodego pokolenia małżonków. Jestem pełen szacunku i podziwu dla Was, dla Waszej niezłomnej postawy budowania i podtrzymywania wartości rodziny. Bardzo dziękuję za Waszą obecność. Życzę dużo zdrowia, kolejnych jubileuszy razem, a Pan Bóg niech Wam wszystkim Błogosławi.

W imieniu Jubilatów podziękowania złożyła  Pani Irena Partyka, która razem z małżonkiem Panem Stanisławem obchodziła ten piękny Jubileusz.

Jubilaci nie kryli wzruszenia. Na ich twarzach malowała się radość i duma, że mogą razem obchodzić to wielkie święto, trwać przy sobie przez ponad pół wieku. Zwyczajnie cieszyć się sobą i dziękować Bogu za wielki dar sakramentu małżeństwa.

Po wręczeniu medali i złożeniu życzeń jubilaci zasiedli do stołu na uroczysty obiad, aby powspominać dawne czasy. Był także tort, szampan oraz tradycyjne „Sto lat.

Ogromne słowa uznania należą się Pani Danucie Żebrowskiej – Kierownikowi Urzędu Stanu Cywilnego w Nowej Słupi, która po raz kolejny zorganizowała tak piękny Jubileusz.  Słowa podziękowania należą również asyście technicznej uroczystości: Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich „Modrzewianki”, pracownikom UMiG Urszuli Kozłowskiej oraz Dianie Jop. Uroczystość uwiecznił na zdjęciach Mariusz Trepka.

Obchodzącym Złote Gody składamy gratulacje i życzymy dotrwania kolejnych jubileuszy.

Na uroczystości obecni byli Złoci Jubilaci:

 1. Barbara i Henryk Durlej
 2. Marianna i Stanisław Kupisz
 3. Irena i Stanisław Partyka
 4. Wiesława i Jerzy Miszczuk
 5. Krystyna i Henryk Mazur
 6. Zofia i Eugeniusz Pocheć
 7. Lidia i Jan Sitarscy
 8. Henryka i Jan Cieśla
 9. Irena i Stanisław Sitek
 10. Teodora i Henryk Złomek
 11. Maria i Władysław Kłusek

Na pamiątkę 50-lecia pożycia małżeńskiego Jubilaci otrzymają  zdjęcia z uroczystości.

czytano: 1735 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-07-01 08:47:45

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"