Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Konferencja zapowiadająca Piknik Wojskowy w Rudkach.

Strona główna » Aktualności » Konferencja zapowiadająca Piknik Wojskowy w Rudkach.

wielkość tekstu: A | A | A

Rudki w gminie Nowa Słupia będą gospodarzem Pikniku Wojskowego, który odbędzie się 15 sierpnia. To jedno z 30 miejsc w kraju, w których odbędą się podobne wydarzenia promujące służbę wojskową w polskiej armii.

Piknik zaplanowany jest tak, aby każdy mógł przyjść i poznać ofertę polskich sił zbrojnych. Na placu w Rudkach zaprezentują się różne formacje wojskowe współpracujące z naszym województwem. Będzie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z Kielc, 25. Brygada Kawalerii Powietrznej, 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej, a także żołnierze z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, 33. Wojskowego Oddziału Gospodarczego i 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego.

Rudki. Konferencja zapowiadająca piknik „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”. Na zdjęciu (od lewej): pułkownik Paweł Chabielski, poseł Agata Wojtyszek, burmistrz Nowej Słupi Andrzej Gąsior

Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak mówi pułkownik Paweł Chabielski, komendant kieleckiego Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, będzie można także poznać uzbrojenie i sprzęt wojskowy.

- Pokażemy sprzęt wykorzystywany w kraju i za granicą. To np. wielozadaniowe kołowe pojazdy Humvee, wóz dowodzenia, armata przeciwlotnicza, ale także karabiny, pistolety, czy spadochron AD 2000. Żołnierze opowiedzą o swojej pracy, będzie można w ciągu jednego dnia zdecydować się na podjęcie służby w wojsku - zachęca płk Chabielski.

Poseł PiS Agata Wojtyszek podkreślała, że działania żołnierzy są widoczne na bardzo wielu płaszczyznach, nie tylko obronnej.

- Podczas epidemii COVID-19 żołnierze pokazali, że są na stałej służbie dla społeczeństwa. Nieśli pomoc chorym, osobom starszym, pracowali w szpitalach, dawali nam poczucie bezpieczeństwa. Podczas pikniku będzie można zdecydować się na podjęcie służby wojskowej, jak wskazuje tytuł spotkania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Cieszę się, że właśnie gmina Nowa Słupia została jako jedyne miejsce w naszym województwie wytypowana na organizację tego wydarzenia. Dodatkowo podczas pikniku będzie można zaszczepić się przeciw koronawirusowi - zapowiada parlamentarzystka.

Rudki. Konferencja zapowiadająca piknik „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”

Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Burmistrz Nowej Słupi Andrzej Gąsior dodaje, że piknik będzie także okazją do spotkania dla całych rodzin.

- Przygotowaliśmy strefę zabaw i konkursów dla dzieci, zaprezentują się zespoły ludowe, zapraszamy też na wojskową grochówkę - mówi.

Żołnierze będą czekać na wszystkich zainteresowanych w niedzielę od 11 do 18.

źródło: Radio Kielce

czytano: 1040 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-08-12 15:00:38

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"