Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Na nowy rok szkolny - nowoczesna hala

Strona główna » Aktualności » Na nowy rok szkolny - nowoczesna hala

wielkość tekstu: A | A | A

Otwarcie zmodernizowanej hali sportowej w Nowej Słupi

Prawie 1,1 mln zł kosztowała modernizacja hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nowej Słupi. Dziś obiekt został oficjalnie oddany do użytku.

Budynek służy uczniom od 2012 roku, ale jak mówi Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi, od początku miał wiele wad, które były związane z ogrzewaniem, oświetleniem obiektu czy z podłogą. Teraz to się zmieniło. 

- Hala zupełnie inaczej wygląda. Jest to nowoczesny obiekt, z nowoczesną podłogą. Wymieniliśmy okna, drzwi, przeprowadziliśmy termomodernizację oraz montaż  nagrzewnic, które dodatkowo ogrzewają halę - wymieniał. 

Inwestycja została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski i Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - informuje wiceminister Anna Krupka.  

- Przeznaczyliśmy na ten cel prawie 400 tys. zł. Dzięki tej inwestycji, dzieci i młodzież z Nowej Słupi, ale także dorośli, będą mogli aktywnie spędzać czas, korzystać z nowoczesnej, bezpiecznej infrastruktury sportowej, uprawiać sport, a także krystalizować swoje sportowe talenty - podkreśliła wiceminister.  

Obecny na otwarciu hali senator Krzysztof Słoń zauważył, że zmodernizowana hala poprawia warunki nauczania w szkole w Nowej Słupi.  

- Przyczyni się również do tego, że dzieci i młodzież będą chętniej korzystać z tej hali. Ten obiekt zyskał nowe życie. Będzie tu ciepło, przyjaźnie. Ocieplone ściany, wymienione okna, to również wymiar ekologiczny, bo obiekt o tej kubaturze na pewno wymagał ogromnych nakładów, by go ogrzewać i utrzymać w pełnej gotowości - powiedział. 

Te słowa potwierdza Renata Storzysz, dyrektor Szkoły Podstawowej imienia Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi. Przypomina, że dotychczas w porze jesienno-zimowej korzystanie z obiektu było niemożliwe z powodu niskiej temperatury, która w nim panowała. 

- Zostały stworzone warunki, które pozwolą uczniom rozwijać uczniom sportowe zainteresowania i umiejętności. To nie tylko budynek, ale miejsce do spędzania wolnego czasu, organizowania spotkań i uroczystości. Hala została zagospodarowana w taki sposób, by mogli z niej korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy naszej gminy - zapowiedziała.

źródło: https://www.radio.kielce.pl/

Otwarcie nowo zmodernizowanej hali było również okazją do złożenia podziękowań firmie Dotacje Rafał Graczkowski z Jeleniowa, która pomaga gminie w pozyskiwaniu Funduszy z Unii Europejskiej.

Nowego sponsora tytularnego pozyskała III ligowa drużyna Emeryk SK Nowa Słupia, gdzie podczas uroczystości została podpisana umowa sponsorska z Firmą Semav Stones.

Na zakończenie został rozegrany mecz pokazowy, gdzie zespół Emeryk SK Nowa Słupia pokonał drużynę   Forum Siatkówki Skarżysko – Kamienna 3:0.

 

Relacja wideo https://kielce.tvp.pl/55610184/inwestycja-w-zdrowie-i-ekologie-z-wyremontowanej-hali-sportowej-skorzystaja-i-mlodsi-i-starsi

 

czytano: 609 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-08-31 10:19:03

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"