Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Strona główna » Aktualności » Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wielkość tekstu: A | A | A

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Szanowni Nauczyciele
Pedagodzy
Dyrektorzy szkół
Pracownicy obsługi szkół

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całej Społeczności Szkolnej przekazuję słowa najwyższego uznania za wspieranie i realizowanie dzieła edukacji w Gminie Nowa Słupia.

Przed nami kolejne wyzwania na polu powrotu do normalności – do nauki w systemie stacjonarnym. Wszyscy się zgadzamy, że nawet najlepiej przeprowadzona lekcja zdalna nie jest w stanie zastąpić bezpośredniego kontaktu uczeń-nauczyciel, co jest nieodzowne w procesie nauczania.  Na tym polu system edukacji ma wiele do nadrobienia. Apeluję do Grona Pedagogicznego o wyrozumiałość wobec uczniów, dla których powrót do szkół po tak długim okresie stanowi dodatkowy stres i budzi obawy natury psychologicznej. Oprócz wypełniania obowiązku podstawy programowej czy dodatkowych zajęć mających wyrównywać poziom nauczania, bądźmy dla uczniów również ich przyjaciółmi. Jestem przekonany, że wielu z Was, z kadry pedagogicznej właśnie tak traktuje te relacje. Za to gorąco dziękuję.

Od wielu lat samorząd Miasta i Gminy Nowa Słupia dokłada wielu starań, aby stworzyć godne, na miarę XXI wieku warunki do nauki uczniów i pracy nauczycieli. Gruntownej modernizacji poddawane są kolejne placówki oświatowe: termomodernizacje czy remonty. Przy tej okazji pragnę podziękować wszystkim osobom, które aktywnie włączają się w proces inwestycyjny na etapie planowania czy późniejszej realizacji przedsięwzięć. Miasto i Gmina Nowa Słupia pięknieje a dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom również staje się proekologiczna. Jest przykładem „dobrych praktyk” dla innych samorządów. To zasługa całej społeczności gminy. To nasz wspólny sukces.

Święto Edukacji to święto nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za zaangażowanie w pracę na rzecz szkół w Gminie Nowa Słupia.

Dyrektorom szkół, Nauczycielom i Wychowawcom życzę zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy i kształtowaniu postaw młodego pokolenia, satysfakcji z odkrywania talentów i z osiąganych wyników swoich uczniów.

Wszystkim Pracownikom Oświaty życzę radości z wykonywanego zawodu, z codziennego bycia z uczniami i wychowankami, z uczestniczenia w tworzeniu ich przyszłej drogi zawodowej.

Rodzicom życzę cierpliwości w motywowaniu dzieci, natomiast uczniom niesłabnącej motywacji
w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Niech kolejne dni nauki w szkole będą spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację, a także wychowanie tych, którzy są nadzieją narodu – dzieci i młodzieży.

Andrzej Gąsior

Burmistrz Miasta i  Gminy Nowa Słupia

 

 

czytano: 158 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-10-14 08:51:19

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"