Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Polski Ład: 9,9 mln na kanalizację Dębna Jeziorka i Bartoszowin.

Strona główna » Aktualności » Polski Ład: 9,9 mln na kanalizację Dębna Jeziorka i Bartoszowin.

wielkość tekstu: A | A | A

Polski Ład

25 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił, wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład skierowanego do jednostek samorządu terytorialnego.

Gmina Nowa Słupia otrzyma rządowe wsparcie w wysokości 9 mln 900 tysięcy złotych na budowę kanalizacji sanitarnej, w miejscowości Dębno, Jeziorko i Bartoszowiny.  Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu.

Wykonana w ramach planowanej inwestycji infrastruktura umożliwi podłączenie do kanalizacji sanitarnej mieszkańców, którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości,  to jeden z ważniejszych punktów na mapie inwestycji w gminie Nowa Słupia - twierdzi Burmistrz Andrzej Gąsior. Burmistrz podkreśla, że realizacja inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie montaż finansowy środków z budżetu gminy, funduszy unijnych oraz pieniędzy z Rządowego Funduszu Polski Ład.  

To właśnie rządowe wsparcie pozwoli nam te inwestycję zrealizować bez obaw, które wynikają z sytuacji epidemicznej i z wysokich  cen na rynku materiałów budowlanych  – podkreślił Burmistrz Andrzej Gąsior.

Ponadto należy zaznaczyć, że Związek Gmin Gór Świętokrzyskich pozyskał 20 milionów na budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych na terenie 11 gmin należących do związku, w tym na terenie gminy Nowa Słupia.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja.

od lewej Andrzej Gąsior, Agata Wojtyszek, Krzysztof Słoń

od lewej: Andrzej Gąsior - Burmistrz, Agata Wojtyszek - Poseł na Sejm RP, Krzysztof Słoń - Senator RP

czytano: 442 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-10-26 07:56:51

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"