Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Promesa na cyfryzację.

Strona główna » Aktualności » Promesa na cyfryzację.

wielkość tekstu: A | A | A

Wręczenie promesy dla Gminy Nowa Słupia na cyfryzację.

Promesy w ramach projektu „Cyfrowa Gmina” przekazał świętokrzyskim samorządowcom Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Premiera. W spotkaniu uczestniczył wojewoda Zbigniew Koniusz.

Gmina Nowa Słupia otrzymała promesę w wysokości 280.830,00 zł. Dofinansowanie w ramach grantów dla poszczególnych Jednostek Samorządu Terytorialnego zostało określone zgodnie z metodologią opartą o wskaźnik G „wskaźnik podstawowych dochodów podatkowych na 1 mieszkańca gminy przyjęty do obliczania subwencji wyrównawczej w 2021 r., publikowany przez Ministerstwo Finansów”, a także liczby mieszkańców w danej jednostce.

- Najpierw trzeba złożyć wniosek, w którym należy przedstawić szczegółową koncepcję cyfryzacji, a wszystko powiązać z ceberbezpieczeństwem procesów w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowej Słupi. Planujemy wymianę przestarzałego sprzętu komputerowego, serwerów czy wdrożenia nowoczesnych systemów  backupu danych, tak aby nasze dane były bezpieczne. Kolejnym zagadnieniem będą szkolenia z cybebezpieczeństwa dla urzędników czy zakup platform wymiany danych z planowania przestrzennego czy miniportalu eboi, gdzie znajdą się karty usług i formularze elektroniczne. Planujemy również sfinansowanie sprzętu i oprogramowania do zabezpieczenia sieci komputerowej – wylicza Burmistrz Andrzej Gąsior.

„Cyfrowa Gmina” to projekt skierowany do wszystkich gmin w Polsce, finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU.

Chcemy, by każdy samorząd otrzymał pieniądze w ramach tych środków i mógł zainwestować w infrastrukturę informatyczną na najwyższym poziomie. Dzięki temu można kupić sprzęt, usługi, przeprowadzać szkolenia – mówił Janusz Cieszyński podczas spotkania w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach. – Aby nadążyć za rozwojem, nieodzowne jest, by działo się to szybko. Prędkość przepływu informacji jest kluczem do sukcesu. Polska ma przed sobą ogromną szansę. Możemy rozmawiać o tym, co jeszcze można zrobić i unowocześnić oraz jak możemy nasz kraj wprowadzać w XXI czy już XXII wiek – powiedział wojewoda Zbigniew Koniusz.

 

czytano: 334 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-11-08 14:27:02

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"