Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi. Umowa podpisana.

Strona główna » Aktualności » Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi. Umowa podpisana.

wielkość tekstu: A | A | A

Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Gmina Nowa Słupia podpisała umowę z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób niepełnosprawnych z siedzibą w Warszawie w sprawie przyznania pomocy finansowej w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

Przedmiotem umowy jest finansowanie ze środków PFRON, w ramach Modułu IV programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”, dodatkowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych, uruchomionego przez Wnioskodawcę w 2021 roku w związku z ogłoszonym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii wywołanym wirusem SAR-Cov-2. Wsparcie  skierowane zostanie do 200 osób z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Nowa Słupia, posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, umiarkowanym, lub orzeczenia równoważne, dzieci i młodzież niepełnosprawna posiadająca aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, wydane przed ukończeniem 16 r.ż. Uczestnikami programu mogą być osoby, które nie ubiegały się i nie otrzymały na podstawie odrębnego wniosku pomocy ze środków PFRON na realizację dodatkowego wsparcia, w tym z samorządu województwa lub z samorządu powiatowego lub gminnego.

Całkowita wartość dodatkowego wsparcia wynosi 100 000,00 zł (słownie sto tysięcy złotych 00/100).

 Realizatorem programu  jest Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 41 3630370 lub 413177139 w godzinach od 7.30 do 15.00 w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Słupi.

Formularze zgłoszeniowe https://www.nowaslupia.pl/aktualnosci/4771

 

czytano: 108 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-11-24 09:41:39

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"