Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

Zgłoś kandydata do Rady Seniorów

Strona główna » Aktualności » Zgłoś kandydata do Rady Seniorów

wielkość tekstu: A | A | A

Rada Seniorów Gminy Nowa Słupia

Jesteś aktywnym seniorem? A może znasz osobę, która działa aktywnie na rzecz seniorów? Od środy, 24 listopada 2021,  będziesz mógł zgłosić kandydatów do Rady Seniorów. Czas na składanie zgłoszeń mija 15 grudnia 2021 Na początku 2022 poznamy Radnych, którzy będą reprezentowali grupę seniorów z terenu Gminy Nowa Słupia.

– Cieszę się, że w naszej Gminie powstała taka inicjatywa. Do tej pory mieliśmy do czynienia z powstawaniem klubów seniora, teraz czas na kolejny etap upodmiotowienia i włączenia seniorów w życie Gminy – mówi Burmistrz Andrzej Gąsior

Rada Miejska w Nowej Słupi 29 października tego roku uchwaliła powołanie Rady Seniorów. W skład Rady, wejdą przedstawiciele osób starszych oraz przedstawiciele podmiotów działających na rzecz osób starszych. Wszyscy członkowie Rady będą realizować swoje obowiązki, wynikające z wyboru do Rady, nieodpłatnie. Łącznie Rada będzie liczyła 9 osób.

Rada jest zespołem o charakterze doradczym, konsultacyjnym i inicjatywnym, który na podstawie zasobu wiedzy i doświadczenia środowiska osób starszych współpracuje z organami Miasta i Gminy Nowa Słupia w obszarze spraw lokalnych, w szczególności dotyczących planowania i realizacji polityki senioralnej Gminy.

Kto może zgłaszać kandydatów na członków Rady Seniorów?

Zgłosić kandydatkę lub kandydata może grupa co najmniej 15 mieszkańców którzy ukończyły 60 lat. Do zgłoszenia dołącza się listę mieszkańców popierających kandydata. Zgłaszającym może być również klub seniora oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz seniorów.

Skąd pobrać kartę do zgłoszenia?

Karty zgłoszenia będą dostępne od 24 listopada do 15 grudnia 2021 na stronie internetowej BIP Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Słupi  oraz pokoju Nr 12 Biuro Obsługi Rady Miejskiej w Nowej Słupi. Wypełnione karty należy składać w zamkniętych kopertach z dopiskiem „Kandydat na członka Gminnej Rady Seniorów w Gminie Nowa Słupia” w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Nowej Słupi ul. Rynek 15 w godzinach pracy Urzędu.

Ogłoszenie : https://www.nowaslupia.bip.jur.pl/artykuly/7816

czytano: 248 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2021-11-24 10:07:37

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"