Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Michał Karbowniczek w Radzie Dzieci i Młodzieży.

Strona główna » Aktualności » Michał Karbowniczek w Radzie Dzieci i Młodzieży.

wielkość tekstu: A | A | A

Michał Karbowniczek

11 stycznia 2022 roku Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek powołał Radę Dzieci i Młodzieży, w której reprezentantem Województwa Świętokrzyskiego został mieszkaniec Gminy Nowa Słupia - Michał Karbowniczek.

Michał mieszka w  Sosnówce. Jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Rudkach, a obecnie uczęszcza do II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach.
Dotychczas nowopowołany radny pełnił funkcje: wiceprzewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO im. J. Śniadeckiego w Kielcach, wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Słupi i radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

  - Moje dotychczasowe doświadczenie w pracy w organizacjach młodzieżowych, zaangażowanie społeczne zostało dostrzeżone przez Pana Ministra, który powołał mnie na członka Rady. Kandydowałem tam z wieloma rekomendacjami, w tym Pana Burmistrza Andrzeja Gąsiora, jak również Pana Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Rafała Piaseckiego, za co raz jeszcze bardzo dziękuję – podsumował swoją nominację Michał Karbowniczek.

  W Radzie chciałby się zająć kwestiami zdrowia, profilaktyki i ekologii wśród młodzieży, zgłosić uwagi uczniów oraz nauczycieli w sprawie matury w 2023 roku, zgłosić uwagi w kwestii podstawy programowej uczniów szkół ponadpodstawowych, jak również zwiększyć świadomość młodzieży, dlaczego dbanie o polską gospodarkę jest istotne.

  Rada Dzieci i Młodzieży jest najbardziej znaną Młodzieżową Radą w kraju oraz jest najwyższym możliwym szczeblem polityki młodzieżowej. Zasiadają w niej reprezentanci 16 województw. Pierwszy raz Rada została powołana w 2016 roku.

  Radni VI. kadencji będą opiniować bieżące działania Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także wychodzić z własnymi inicjatywami. Kadencja potrwa do 30 września 2023 roku.

czytano: 765 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-01-19 14:17:11

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"