Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Budżet Miasta i Gminy Nowa Słupia na 2022 r. uchwalony jednogłośnie

Strona główna » Aktualności » Budżet Miasta i Gminy Nowa Słupia na 2022 r. uchwalony jednogłośnie

wielkość tekstu: A | A | A

Budżet uchwalony jednogłośnie

Budżet Miasta i Gminy Nowa Słupia jest podstawą gospodarki finansowej samorządu. Podobnie jak w budżecie domowym, w budżecie miasta wszystko musi się zbilansować, każdy wydatek musi mieć wskazane źródło finasowania. Budżet Miasta i Gminy Nowa Słupia na 2022 rok jest kompromisem między oczekiwaniami, a możliwościami dochodowymi. 

Dochody budżetu na rok 2022 ustalono w łącznej kwocie 62 718 158, 21  zł. Dochody bieżące stanowią 44 195 043,21 zł, a dochody majątkowe 18 523 115,00 zł. Wydatki budżetu zaplanowano w kwocie 81 623 024,96 zł, w tym wydatki bieżące opiewają na kwotę 43 825 063,53zł, a wydatki majątkowe 37 797 961,43zł.

Z przedstawionych powyżej danych wynika, że w 2022 r. roku wydatki na inwestycje i zakupy inwestycyjne, będą najwyższe od szeregu lat.

W ramach tegorocznego budżetu ponad 37 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje, a dochody majątkowe, czyli te, które zostały pozyskane na realizację inwestycji, kształtują się na poziomie ponad 18 mln zł. To oznacza, że 18 mln zł pozyskujemy z zewnątrz - z budżetu państwa i ze środków unijnych.

Dzięki takim planom finansowym gmina może kontynuować rozpoczęte już inwestycje oraz inicjować nowe.

W budżecie zabezpieczone zostały przede wszystkim środki na kontynuację projektów współfinansowanych ze środków unijnych, w tym w szczególności na dokończenie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, budowę kanalizacji sanitarnej, przebudowę oświetlenia ulicznego na energooszczędne, budowę i remont obiektów kulturalnych i turystycznych oraz rewitalizację Nowej Słupi.

- Nie będzie to łatwy budżet. Nikt nie wie jak będzie wyglądała sytuacja pandemiczna, jaki będzie wzrost cen i usług, ale dołożymy wszelkich starań, aby go zrealizować – zapewnia burmistrz Andrzej Gąsior.

Włodarz miasta dziękuje radnym oraz wszystkim pracownikom za konstruktywną pracę nad najważniejszym z urzędowych dokumentów.

 

 

czytano: 674 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-01-20 14:43:36

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"