Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Sprawdź jakość powietrza w Nowej Słupi. W Nowej Słupi zamontowano urządzenie monitorujące jakość powietrza

Strona główna » Aktualności » Sprawdź jakość powietrza w Nowej Słupi. W Nowej Słupi zamontowano urządzenie monitorujące jakość powietrza

wielkość tekstu: A | A | A

W Nowej Słupi na budynku siedziby urzędu miasta i gminy został zamontowany czujnik jakości powietrza, dzięki któremu możemy monitorować poziom zanieczyszczeń (pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5.)

Pomiary jakości powietrza odbywają się na bieżąco. Można je sprawdzić odwiedzając stronę https://panel.syngeos.pl/sensor/pm10?device=7992 .

Również na stronie nowaslupia.pl dodano kategorię główną  Jakość Powietrza, gdzie można sprawdzać stan powietrza na  bieżąco.

 

 

Wyniki w aplikacji są przekazywane w czasie rzeczywistym i są zgodne ze stanem faktycznym.

Jakość powietrza zależy w znacznej mierze od wzajemnego oddziaływania dwóch czynników: emisji zanieczyszczeń i warunków meteorologicznych. Na warunki meteorologiczne nie mamy wpływu ale na emisję zanieczyszczeń nasz wpływ zależy min. od tego co spalamy w piecach i kotłach domowych. W lecie poziom zanieczyszczeń powietrza, w szczególności benzo[a]pirenem i pyłem zawieszonym, jest zdecydowanie niższy niż w sezonie grzewczym. Wiąże się to oczywiście z faktem, że za większość emisji obu zanieczyszczeń odpowiadają piece i kotły domowe. Należy podkreślić, że Benzo(a)piren jest jednym z najbardziej toksycznych składników smogu - mgły zawierającej zanieczyszczenia powietrza.

Pamiętajmy! O tym, jakim powietrzem oddychamy, zależy od nas samych.  Obowiązuje całkowity zakaz spalania śmieci i odpadów komunalnych w domowych piecach. Przy spalaniu odpadów do środowiska uwalnianych jest wiele szkodliwych substancji, które negatywnie wpływają nie tylko na środowisko, ale przede wszystkim na zdrowie człowieka.

czytano: 598 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-01-29 08:32:18

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"