Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Gmina Nowa Słupia z dofinansowaniem na termomodernizację budynku Szkoły w Jeziorku.

Strona główna » Aktualności » Gmina Nowa Słupia z dofinansowaniem na termomodernizację budynku Szkoły w Jeziorku.

wielkość tekstu: A | A | A

W środę, 20 kwietnia marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Renata Janik podpisali kolejną transzę umów – z Gminą Zagnańsk i Gminą Nowa Słupia – na dofinansowanie, w ramach instrumentu REACT-EU, projektów związanych z efektywnością energetyczną.

– Województwo świętokrzyskie pięknieje, a możliwe jest to między innymi dzięki środkom, którymi wspieramy inwestycje prowadzone przez gminne samorządy. Życzę beneficjentom, by realizowane przez nich zadania zostały zrealizowane skutecznie – mówił podczas podpisywania umów marszałek Andrzej Bętkowski.

W ramach inwestycji w gminach Nowa Słupia i Zagnańsk zaplanowano m.in. kompleksową termomodernizację budynków, montaż instalacji fotowoltaicznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację oświetlenia na energooszczędne oraz systemów ciepłowniczych.

– Projekty termoizolacyjne są niezwykle ważne ze względu na znaczne ograniczenie szkodliwych substancji emitowanych do środowiska, ale też na poprawienie funkcjonalności budynków użyteczności publicznej i zmniejszenie kosztów ich utrzymania. To projekty, na realizację których samorządy bardzo czekają – podkreślała wicemarszałek Renata Janik.

REACT-EU to unijne wsparcie dla regionów w okresie przejściowym między dwiema perspektywami finansowymi. Projekty realizowane w ramach REACT-EU muszą się zakończyć do grudnia 2023 r.

Termomodernizacja budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku

– Głównym celem naszego projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych na terenie gminy Nowa Słupia – mówił Andrzej Gąsior, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia, podpisując umowę.

Zakres prac do wykonania obejmuje m.in: modernizację instalacji c.o., docieplenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację oświetlenia, montaż instalacji OZE. Zaplanowany do realizacji zakres wpłynie na poprawę izolacyjności przegród budowlanych, charakteryzujących się dużą energochłonnością.

Całkowity koszt projektu wyniesie 3 144 097,75 zł, zaś wartość dofinansowania to 2 671 437,59 zł.

źródło artykułu i foto: https://www.swietokrzyskie.pro/

 

czytano: 266 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-04-20 17:20:28

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"