Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Umowa podpisana. Już wkrótce ruszy budowa kanalizacji w Jeziorku, Dębnie i Nowej Słupi.

Strona główna » Aktualności » Umowa podpisana. Już wkrótce ruszy budowa kanalizacji w Jeziorku, Dębnie i Nowej Słupi.

wielkość tekstu: A | A | A

W imieniu Miasta i Gminy Nowa Słupia umowę podpisali Burmistrz Andrzej Gąsior oraz Skarbnik Edyta Durak, ze strony Wykonawcy Robert Krakowski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego „Budomont” Sp. z o.o. z Rzeszowa.

Już niebawem ruszy budowa długo wyczekiwanej kanalizacji w Jeziorku, Dębnie i Nowej Słupi.

Wszystko wskazuje na to, że już za kilkanaście miesięcy mieszkańcy Jeziorka, Dębna i Nowej Słupi (ul. Chełmowa) będą mogli podłączyć się do gminnej sieci kanalizacyjnej.  
25 kwietnia 2022 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Nowa Słupia, podpisana została umowa na realizację inwestycji, będącej jednym z elementów projektu pn. „Przebudowa istniejącej oczyszczalni ścieków w miejscowości Stara Słupia oraz rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Nowa Słupia”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programem Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 działanie 4.3 „Gospodarka wodno-ściekowa”  oraz  dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Programu Inwestycji Strategicznych.

W imieniu Miasta i Gminy Nowa Słupia umowę podpisali Burmistrz Andrzej Gąsior oraz Skarbnik Edyta Durak, ze strony Wykonawcy Robert Krakowski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego „Budomont” Sp. z o.o. z Rzeszowa.

Obecni przy podpisaniu umowy byli także, radni Rady Miejskiej:  Stanisław Cisłowski i Grzegorz Rapcia, zastępca burmistrza Włodzimierz Zaręba, kierownik referatu gospodarczo – inwestycyjnego Marek Partyka, inspektor ds. inwestycji sanitarnych Szymon Markiewicz oraz sołtys Jeziorka Józef Świetlik.

 Inwestycja obejmuje:

 1. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dębno, która to zostanie włączona do sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jeziorko.
 2. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Jeziorko.
 3. Budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowa Słupia ul. Chełmowa.
 4. Budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mirocice (od oczyszczalni w kierunku Baszowic).
 5. Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mirocice - Jeziorko z hydrofornią sieciową w Mirocicach, która w przyszłości zapewni zaopatrzenie w wodę mieszkańców Jeziorka i Dębna.
 6. Budowę oczyszczalnia ścieków w miejscowości Mirocice

Realizacja tej długo oczekiwanej inwestycji przyczyni się w głównej mierze do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji przedostających się do wód i gleby, a zatem do poprawy warunków życia mieszkańców Jeziorka i Dębna. Modernizacja kanalizacji sanitarnej na terenie Mirocic i przekierowanie ścieków z Mirocic oraz części Baszowic do nowej oczyszczalni w Mirocicach powinna wyeliminować nieprzyjemne zapachy przy przepompowni ścieków w Mirocicach oraz na rynku w Nowej Słupi.

Prace nie byłyby możliwe gdyby nie pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Programu Inwestycji Strategicznych. - Jest to na pewno taki zastrzyk finansowy, który pozwoli nam w obecnej niestabilnej sytuacji na rynku budowlanym bezpiecznie tę inwestycję zrealizować – mówi burmistrz Andrzej Gąsior.

 

czytano: 298 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-04-25 11:08:56

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"