Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Piknik rodzinny w Baszowicach z atrakcjami.

Strona główna » Aktualności » Piknik rodzinny w Baszowicach z atrakcjami.

wielkość tekstu: A | A | A

18 czerwca 2022 r. u podnóża Gór Świętokrzyskich, przy wspaniałej i słonecznej pogodzie w Baszowicach odbył się Piknik rodzinny „Zdrowa rodzina, trzeźwa rodzina”.

Przedsięwzięcie to spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, brały w nim udział całe rodziny. Jego celem była popularyzacja zdrowego stylu życia oraz promowanie wśród mieszkańców aktywnych form spędzania wolnego czasu. Piknik został zorganizowany ze środków  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2022.

Dla uczestników festynu przygotowano wiele atrakcji:

 • Strefa animacji dla najmłodszych – pokazy wielkich baniek mydlanych, tatuaże brokatowe, malowanie buziek, modelowanie balonów,
 • Fotobudka
 • Strefa zabaw – dmuchane zamki i zjeżdżalnie
 • Strefa onoterapii – przejażdżki na osiołkach, karmienie osiołków marchewką
 • Strefa kulinarna – degustacja potraw przygotowanych przez KGW oraz organizacje pozarządowe w ramach konkursu kulinarnego „Zdrowe przekąski”.
 • Strefa bezpieczeństwa – stoisko Komendy Miejskiej w Kielcach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi

Były występy lokalnych artystów, utalentowanych sióstr Gabrieli i Karoliny Marzec oraz KGW “Modrzewianki”, “Jezioraneczki”, “Chełmowianie” oraz “Wesołe Kumoszki”. Nie zabrakło również występów solistów ludowych. Brawurowo zaprezentowały się Panie:  Elżbieta Brożyna oraz Irena Gąsior.

Na scenie odbył się również pokaz pierwszej pomocy zrealizowany przez OSP Nowa Słupia. Każdy uczestnik pikniku mógł nauczyć się jak prawidłowo wykonać resuscytację, jak sprawdzić funkcje życiowe. Były również konkursy profilaktyczne prowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Na festynie zaprezentował się policyjny pies Rex. Przewodnik psa policyjnego, przeprowadził pokaz tresury oraz omówił podstawowe zasady zachowania wobec psów. Dzieci miały także możliwość pogłaskać policyjnego czworonoga.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów był pokaz sztuk walki Kobudo, JuJitsu oraz Kenjutsu w wykonaniu uzdolnionej młodzieży, która pod czujnym okiem sensei Mariusza Dąbka ćwiczy z zaangażowaniem.

W trakcie trwania imprezy nie zabrakło niespodzianek. Podczas występów artystycznych imprezę "najechali" Legioniści z Contvbernivm VAGINI oraz Barbarzyńcy toczący walki na terenie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi. Towarzyszyły im okrzyki wojenne oraz pokaz musztry.

Nie zabrakło również tanecznych atrakcji. A zadbali oto tancerze z Akademii Tańca Magic oraz zespołu “Gwiazdeczki”, które od niedawna wspólnie z choreografem Izabelą Pańtak ćwiczą w Domu Kultury w Rudkach.

Gwiazdą wieczoru był jeden z bardziej znanych zespołów na Podhalu w stylu i klimacie bazującym na muzyce swojego regionu, która jest niewyczerpaną kopalnią pomysłów – Zespół „Zbóje”.

O dobrą zabawę od samego początku zadbał prowadzący imprezę Wojciech Janus.

Dla tych, którzy zgłodnieli przygotowano zupę gulaszową z kuchni polowej, rozdawaną bezpłatnie przez grupę wsparcia AA “Emeryk”.

Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs “Profilaktyczny latawiec” oraz konkurs kulinarny “Zdrowa przekąska”.

Zostały również rozdane puchary dla zwycięzców Turnieju Piłkarskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Słupia.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Parlamentu RP w osobie Andrzeja Kryja - Posła na Sejm RP i samorządowców:  Danuty Żebrowskiej  Radnej Powiatu Kieleckiego, Agaty Sałata  Radnej Powiatu Kieleckiego, Rafała Piaseckiego – Przewodniczącego Rady Miejskiej z radnymi, sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Miasta i Gminy Nowa Słupia.

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia Andrzej Gąsior oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nowej Słupi na czele z Przewodniczącym Sławomirem Świetlikiem składa serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia a wszystkim obecnym na pikniku rodzinnym za miłą i bezpieczną zabawę.

Dziękujemy, że byliście z nami!

czytano: 943 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-06-19 13:03:46

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"