Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Nowy rok z prezentami dla uczniów

Strona główna » Aktualności » Nowy rok z prezentami dla uczniów

wielkość tekstu: A | A | A

01.09.2022. Rudki w gminie Nowa Słupia. Przekazanie strojów sportowych. Na zdjęciu (od lewej): Alina Cieśla – dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach i wiceminister Anna Krupka. / Fot. Marcin Marszałek – Radio Kielce.

Początek roku szkolnego dla uczniów Zespołu Szkół w Rudkach w gminie Nowa Słupia był pełen niespodzianek. W związku z powrotem do szkoły, dzieci otrzymały prezenty – stroje sportowe, które podarowała im wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka.

Zuzanna Lech, która od dziś jest uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej podkreśla, że stroje sportowe są bardzo ładne. Podoba się jej zwłaszcza zielono-czarna kolorystyka. Uczennica dodała, że w tym roku szkolnym czeka ją dużo wyzwań i pracy.

– Ponoć siódma klasa jest najgorsza. Zaczniemy się uczyć przedmiotów takich jak chemia, czy fizyka. Moim celem jest uzyskanie świadectwa z paskiem i średniej powyżej 5.0. Mam także nadzieję, że w dyscyplinie, którą uprawiam, czyli sztukach walki uda mi się osiągnąć kolejne sukcesy – mówiła

Wiceminister sportu i turystyki, Anna Krupka zwraca uwagę, że uczniowie tej placówki oświatowej czekali na stroje kilkanaście lat.

– Cieszę się, że dzieci będą miały możliwość ćwiczyć w nowych i wygodnych strojach. To dla mnie niezmiernie ważne, że mogę czynnie wspierać młodych ludzi i rozwój ich sportowych talentów w takich samorządach jak gmin Nowa Słupia. Łącznie przekazałam 29 strojów sportowych, w tym 17 dla chłopców oraz 12 dla dziewczynek – powiedziała parlamentarzystka.

Burmistrz Nowej Słupi, Andrzej Gąsior, dodał, że symboliczny dar przekazany dzieciom ze szkoły w Rudkach nie jest jedynym wsparciem jakie trafiło do samorządu z ministerstwa sportu i turystyki.

– W ostatnich latach udało się nam zmodernizować wiele obiektów sportowych. Dostaliśmy pieniądze na przebudowę boiska w Rudkach, Nowej Słupi, Jeziorku, a obecnie trwają prace przy boisku w Starej Słupi – podkreślił.

Andrzej Gąsior zaznacza, że obecnie władze samorządu prowadzą obecnie prace projektowe zakładające budowę trzech nowych boisk w miejscowościach: Jeleniów, Mirocice oraz Paprocice. W planach jest także budowa hali sportowej przy szkole podstawowej w Rudkach.

01.09.2022. Rudki w gminie Nowa Słupia. Przekazanie strojów sportowych dla dzieci. Na zdjęciu (od lewej): Alina Cieśla - dyrektor Zespołu Szkół w Rudkach , wiceminister Anna Krupka i Andrzej Gąsior - burmistrz Nowej Słupi. / Fot. Marcin Marszałek - Radio Kielce.

Źródło artykułu i foro: https://radiokielce.pl/952655/nowy-rok-z-prezentami-dla-uczniow/

 

czytano: 441 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-09-02 08:08:49

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"