Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Zespół Szkół w Rudkach na III Świętokrzyskim Kongresie Dwujęzyczności w Kielcach

Strona główna » Aktualności » Zespół Szkół w Rudkach na III Świętokrzyskim Kongresie Dwujęzyczności w Kielcach

wielkość tekstu: A | A | A

dwujęzyczność SP Rudki

15 listopada 2022 r. odbył się III Świętokrzyski Kongres Dwujęzyczności w Kielcach organizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Na Kongresie zaprezentowano informacje na temat dwujęzyczności w świętokrzyskich szkołach - ilości szkół podstawowych i średnich prowadzących formalne oddziały dwujęzyczne, a także innych działań rozwijających dwujęzyczność u młodszych dzieci w przedszkolach i klasach I - VI w postaci projektów i innowacji pedagogicznych. Podkreślono także istotną rolę projektów międzynarodowych e-Twinning w edukacji dwujęzycznej.

Według danych przedstawionych przez organizatorów Kongresu, liczba szkół podstawowych i średnich prowadzących formalne oddziały dwujęzyczne w kraju i województwie wzrasta z roku na rok. Warto podkreślić, iż coraz więcej młodzieży przystępuje do matury dwujęzycznej i liczba polskich uczelni przyznających dodatkowe punktu w rekrutacji na studia także wzrasta.

Przypominamy, iż Zespół Szkół w Rudkach jest modelową, innowacyjną placówką z oddziałami dwujęzycznymi w klasach VII i VIII od roku szkolnego 2020/2021. Przygotowanie i otwarcie oddziałów zostało przeprowadzone pod patronatem ŚCDN w Kielcach. 

Od ubiegłego roku także nasze przedszkole uczestniczy w projekcie ŚCDN pt. "Świętokrzyskie Dwujęzyczne Przedszkolaki". Koordynatorem projektu jest pani Magdalena Graba, która została zaproszona do grona prelegentów Kongresu w celu zaprezentowania własnych doświadczeń z realizacji projektu z przedszkolakami. 

Zespół Szkół w Rudkach reprezentowała dyrektor Alina Cieśla i nauczyciele - Magdalena Graba i Magdalena Mazur-Młynarczyk.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułami podsumowującymi program tegorocznej edycji Kongresu:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/rusza-kolejna-edycja-programu-dwujezyczne-swietokrzyskie-realizowanego-przez-swietokrzyskie-centrum-doskonalenia-nauczycieli/ga/c1-17043873/zd/62674115

- https://www.emkielce.pl/miasto/dwujezyczne-nauczenie-rozwija-mlodych-ludzi

https://radiokielce.pl/984115/dlaczego-warto-uczyc-w-dwoch-jezykach-nauczyciele-to-wiedza/


Źródło grafik: Zdjęcia własne oraz ze strony: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/rusza-kolejna-edycja-programu-dwujezyczne-swietokrzyskie-realizowanego-przez-swietokrzyskie-centrum-doskonalenia-nauczycieli/ga/c1-17043873/zd/62674115

 

czytano: 280 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2022-11-21 13:39:15

Walory Gminy
  • Wielokulturowość Regionu
  • Dziedzictwo Historyczne
  • Malownicze Krajobrazy
  • Bogactwo Przyrody
  • Strefy Aktywności Turystycznej
  • Dobry Węzeł Komunikacyjny
  • Czyste powietrze
  • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"