Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Kolejne umowy na realizację trzech inwestycji podpisane.

Strona główna » Aktualności » Kolejne umowy na realizację trzech inwestycji podpisane.

wielkość tekstu: A | A | A

Podpisanie umowy z Firmą Usługowo-Remontowo-Budowlaną-Paweł Rafalski z Nowej Słupi.

W dniu 29 i 30 grudnia 2022  roku, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia podpisał kolejne trzy umowy inwestycyjne w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020.

logo

 

 1. Pierwsza umowa obejmuje ,, Przebudowę otoczenia zabytkowego budynku Domu Opata tzw.  ,,Opatówki’’ w Nowej Słupi

Zakres prac do wykonania:

 • Taras widokowy o wymiarach 5x12m, w konstrukcji żelbetowej z drewnianymi barierami spinającymi na kierunku południowym. 
 • Schody terenowe na skarpie od strony południowo-wschodniej budynku Opatówki, w miejscu istniejącej prowizorycznej komunikacji pieszej, pokonujące różnicę terenu na wysokości ok. 2,90m
 • Zieleń i ogrody na istniejącej skarpie kaskadowo ułożone rabaty ujęte w drewniane kwatery, ciągnące się w terenie zbocza na długości fasady z domknięciem od północy.
 • Remont murku przyskarpowego
 1. Druga umowa dotyczy ,,Modernizacji i adaptacji budynku użyteczności publicznej pod potrzeby, biblioteki publicznej, Domu Seniora oraz pomieszczeń dla stowarzyszeń a także pomieszczeń pod wynajem dla Poczty Polskiej.

 

W ramach przedmiotowego zadania realizowany będzie remont z przebudową obiektu istniejącego oraz rozbudowa o część przeznaczoną na świetlicę środowiskową z funkcją uzupełniającą wraz z przynależnymi do niego instalacjami oraz zagospodarowaniem terenu, w tym: dojściami, dojazdami, miejscami postojowymi oraz powierzchnią biologicznie czynną. Projektowany budynek będzie wykonany bez barier architektonicznych w dostępności każdej z funkcji dla osób niepełnosprawnych na parterze budynku.

 

 1. Trzecia umowa dotyczy ,,Budowy świetlicy środowiskowej wraz z biblioteką publiczną w miejscowości Dębno’’

Przedmiotem inwestycji będzie budowa budynku świetlicy wiejskiej wraz z instalacjami wewnętrznymi na działce nr 282 w miejscowości Dębno, gmina Nowa Słupia oraz budowie: - drogi wewnętrznej, - miejsc parkingowych, - zewnętrznych instalacji: wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetycznej.

Budynek świetlicy będzie posiadał 1 kondygnację nadziemną. Konstrukcja dachu drewniana, kratownicowa. Dach pokryty będzie blachą dachową na rąbek stojący. Budynek wykonany będzie w technologii tradycyjnej, murowanej z elementami prefabrykowanymi. Ściany zewnętrzne wykonane z pustaków ceramicznych gr.25cm z izolacją termiczną ze styropianu gr. 18 cm. Wykończenie zewnętrzne z tynku cienkowarstwowego, silikonowego typu „baranek” oraz elastycznej deski elewacyjnej.   Budynek świetlicy ogrzewany będzie pompą ciepła.

 

Wykonawcą przebudowy otoczenia zabytkowego budynku Domu Opata tzw.  ,,Opatówki’’ w Nowej Słupi będzie Firma Usługowo-Remontowo-Budowlana-Paweł Rafalski z Nowej Słupi. Pozostałe dwie inwestycje realizowane będą przez Zakład Remontowo-Budowlany BUDO-TERM Jarosław Wawrzyniec ze Stopnicy.

Podpisanie umowy z Zakładem Remontowo-Budowlanym BUDO-TERM Jarosław Wawrzyniec

Podpisanie umów z Zakładem Remontowo-Budowlanym
BUDO-TERM Jarosław Wawrzyniec ze Stopnicy.

Podpisanie umowy z Firmą Usługową Remontowo Budowlaną Paweł Rafalski

Podpisanie umowy z Firmą Usługowo-Remontowo-Budowlaną-Paweł Rafalski z Nowej Słupi.

 

czytano: 754 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2023-01-03 10:03:25

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"