Skróty klawiszowe:

Skróty klawiszowe:

EnglishPolishUkrainian

Wersja dla słabowidzących

Wersja dla niepełnosprawnych

Reaktywacja programu wspierającego powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci

Strona główna » Aktualności » Reaktywacja programu wspierającego powrót do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci

wielkość tekstu: A | A | A

Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym bywa dla mam dużym wyzwaniem emocjonalnym i logistycznym. Jedną z głównych przyczyn bierności zawodowej matek jest trudność łączenia obowiązków zawodowych z rodzicielskimi. Problem z zapewnieniem i opłaceniem opieki nad dzieckiem
w godzinach pracy także nie ułatwia podjęcia decyzji o powrocie na etat.  Poczucie braku własnych kompetencji lub ich utraty po dłuższej nieobecności na rynku pracy, to obawa wymieniana w dalszej kolejności.

Realizacja działań w programie specjalnym Powiatowego Urzędu pracy w Kielcach pn. "Mama pracuje, żłobek/przedszkole wychowuje" ukazała skalę zainteresowania matek pomocą w powrocie na rynek pracy. Stąd pomysł na kolejną edycję programu specjalnego w 2023 roku, tym razem pod nazwą „Mama pracuje – reaktywacja”.

Do udziału w nowym programie PUP w Kielcach zachęca kobiety, które po urodzeniu dziecka, urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, okresie bierności zawodowej, związanym z wychowaniem dziecka do 7 roku życia, nie kontynuowały ani nie podjęły nowego zatrudnienia.

Co program oferuje?

Program specjalny „Mama pracuje – reaktywacja” ma charakter kompleksowy i odpowiada na potrzeby jego potencjalnych uczestniczek. Mamy chętne do powrotu na rynek pracy mają możliwość udziału w:

 • pośrednictwie pracy i doradztwie zawodowym – pracownicy urzędu pracy pomogą w określeniu predyspozycji zawodowych i wyborze kierunku szkolenia, a także dobiorą odpowiednią ofertę stażu;
 • szkoleniu indywidualnym;
 • pięciomiesięcznym stażu zawodowym.

Uczestniczki programu mogą liczyć na wypłatę stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu. Kompleksowości nadaje możliwość refundacji kosztów poniesionych na opiekę nad dzieckiem przebywającym w żłobku/ przedszkolu lub pod nadzorem opiekunki, podczas gdy mama odbywa szkolenie lub staż.

Dla Pań, które po zakończeniu udziału w stażu podejmą zatrudnienie na umowę o pracę, czeka atrakcyjna premia finansowa.

Jak można zgłosić chęć udziału?

Wystarczy odwiedzić swojego doradcę klienta w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach lub
w jednym z Lokalnych Punktów Informacyjno-Konsultacyjnych i wypełnić ankietę rekrutacyjną. Nabór do programu trwa do uzyskania grupy, lecz nie dłużej niż do 31.01.2023 roku.

Program specjalny jest realizowany od stycznia 2023 roku i potrwa do końca bieżącego roku.

Dodatkowe informacje na temat programu specjalnego można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach pok. 128 i 113 , tel. 41 367-11-81 lub  41-367-11-21.

czytano: 151 razy

autor: nowaslupia.pl

data dodania: 2023-01-09 07:51:49

Walory Gminy
 • Wielokulturowość Regionu
 • Dziedzictwo Historyczne
 • Malownicze Krajobrazy
 • Bogactwo Przyrody
 • Strefy Aktywności Turystycznej
 • Dobry Węzeł Komunikacyjny
 • Czyste powietrze
 • Gościnność Mieszkańców
0
Liczba sołectw
0
km2
Powierzchnia Gminy
0
Liczba ludności
Poleć stronę
Wypełnij formularz kontaktowy
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Wersja mobilna

Przewiń stronę do początku"